Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 4,5 maximum építménymagasság...

4,5 maximum építménymagasság mellett ki lehet hozni egy tetőtérbeépítéses gerendaházat?

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocs 1-es vagyok.

Kiegészítem az elsô igent, abban az esetben igen, ha más "szigorú" beèpítèsi elôírás nincs. Kérd ki a Hész-t az èpítès hatósàgnàl.

2015. dec. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 2. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
általános lakás belmagasság 2,7m esetleg kicsit kisebb; és a tetőtér? számold ki mennyi marad, és az a tető legmagasabb pontja. nekem ekkora nem kellene én is 1,8 m magas vagyok. gyereknek még megfelelne.
2015. dec. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"általános lakás belmagasság 2,7m esetleg kicsit kisebb; és a tetőtér? számold ki mennyi marad, és az a tető legmagasabb pontja."


Nem!


Az építménymagasság nem a tető legmagasabb pontja.


Az építménymagasság egy egyszerű, nem tagolt épületnél a fal külső sík és a tető sík a találkozási pontjának (egyenesének) a magassága.

Tagol, bonyolultabb épületformánál nem mérhető a homlokzatokból kell kiszámolni.


Az építménymagasság egyszerűen mondva az épület átlagos homlokzatmagassága.

2015. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
köszi
2015. dec. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 SasPali válasza:
Tehát bőven ki lehet hozni. Pont ideális.
2015. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha kézzelfoghatóbban szeretném kifejteni akkor lehet úgy számolni (terep adottságokat figyelmen kívül hagyva), hogy

- a fsz. padlóvonal +0,30

- fsz. belmagasság 2,70m (2,80)

- födém teljes vastagság 30cm (35)

- a teljes tető vastagság jó hőszigeteléssel 35cm (40) (ami a fal síkjában mérve /függőlegesen/ tetőszögtől függően ~ 50cm

a fentiekből "kijön", hogy a tetőtéri térdfalad kb.: 80-90cm magas.

2015. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon szemléletes. Enyhén lejtős a telek, ha minden igaz, de ezen akár még segíteni is lehet.
2015. dec. 5. 01:04
 10/10 anonim válasza:
Sot, vannak trukkok... Mivel atlagos magassagrol van szo, a teraszok javitanak az atlagon. Epitesz, tervezi elmondja hogyan. Mienk is 4.5 m atlagos ep. Magassagu, emeletes es meg azon van a teto. Szoval ha csak ez a korlatozas akkor ez nem lesz akadalyozo tenyezo
2015. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!