Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan vakoljak egy ilyen falat?

Hogyan vakoljak egy ilyen falat?

Figyelt kérdés

Ez egy kis méretű tömör téglából épült kisebb melléképület, ami kimaradt téglából épült, és néhány helyen kisebb nagyobb rések vannak falrészen. (a szélei le vannak törve néhány helyen, ezért vannak rések) A fal tetején egy kb 20 centi magas beton réteg van gondolom hogy szinte hozza a falat.

Egy ilyen falat szeretnék be vakolni. Gondolom itt nem egyfajta vakolóhabarcs kell mert a betonra nem tapad hagyományos. A rések, és a fugák közötti részt ki kell tölteni valamivel vagy maradjon úgy? És ha kapart hatású nemesvakolat menne rá, akkor elég lenne az alapvakolat?



2020. febr. 1. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom a magyar kifejezéseket, én zsalutéglára raktam vakolatot, az beton. Első réteg ilyen szigetelőréteg volt, dichtschlämme. Aztán armierungsmörtel (valamilyen malter) amibe hálót húztam. Amikor ez megszáradt, ményalapozó és müncheni putz. (Olyan mint a kőpor, csak a kavicsok nem zúzottak benne, hanem lekerekítettek)

3 éve a helyén van.

2020. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A betonnál a koszorúra gondoltam. :D
2020. febr. 1. 23:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondoltam, de ez elvileg mindenen működik, ami kívül van. Belül meg most gipsztartalmúval próbálkozok, eddig működik, csak gyorsabb kéz kell hozzá, mert hamar köt.
2020. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!