Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül borsodban...

Mennyibe kerül borsodban építeni egy 70nm házat?

Figyelt kérdés

Nem emeletesre gondolok hanem mint egy modernebb Kádár kocka.

Persze ezen a lehetőségen is gondolkodunk sőt valószínűleg ez a megoldás lesz de én ettől függetlenül kíváncsi vagyok. Adott egy telek amin bent vannak a közművek sík a telek aki előttünk meg akarta venni de vissza lépett, tulaj elmondása alapján meg kapta az építési engedélyt ő azt mondta hogy olyan 17M Ft kell hogy felhuzzunk egy ekkora házat. Na most a mi esetünkben amihez nem kell munkás mert családon belül megtudjuk oldani ingyen:

Festés (tapétát nem akarunk)

Szigetelés

Nyílászáró beépítés

belső burkolás pl csempe/járólap (parkettát nem akarunk)

Zuhany beépítés, szaniterek..

Hirtelen ezek jutottak eszembe persze az ehhez szükséges anyagokat meg kell vásárolni, viszont mi az építő anyagokat külföldről hoznánk Lengyelországból mert fele annyiba kerül mint nálunk.

Párom 8Mft-re saccolt ő se szaki csak tippelt.


Ti mennyire tippeltek?

Ha valaki van köztetek aki most építkezik vagy a közel múltban építkezett mennyibe került nektek?


Aki esetleg Kádár kockát vett, mennyibe került a modernizálás, át építés cakk-pakk?


Köszi nektek előre is!



2020. febr. 7. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

"Párom 8Mft-re saccolt"

Nagyon rosszul saccolt.

Az alja (de tényleg nagyon az alja) 300ezer/m2 (de inkább 400ezer/m2 lesz az már).

Telek, tervezés, kerítés, udvar, térburkolatok nélkül.

És ez csak több lesz.

64m2 házunkat bővítettük ki/alakítottuk át.

(~20m2 bővítés, komplett tetőcsere, teljes gépészet (fűtés, víz- szennyvízvezeték csere) teljes villamos hálózat csere.

Eszméletlen mennyiségű saját munkával. (tervezés, FMV, ingyen volt).

Még van ami hiányzik (külső hőszigetelés, térburkolat).

Eddig ~8millió ment el, de kell még 2 tuti.

2020. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az építő anyagok Borsodban sem olcsóbbak.
2020. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi nemrégen építkeztünk ,kis ház de ennyiből nem jött ki még duplájából sem ,pedig sokmindent magunk csináltunk.Nem tudom hogy számoltatok de csak maga az alap kb 2 millió
2020. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

25 millió kb. Külföldről nem tudom, hogy hogyan lesz minősègtanúsítványod, mert kazánt pl hoztunk be, ami így el is vesztette a garanciáját. Viszont ha nincs tanúsítvány, nincs használatbavètel sem.

Inkább újítsatok fel, azzal nincs ilyen gond.

2020. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!