Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért nem használnak túl...

Miért nem használnak túl gyakran ragasztott dübeleket? A megfelelő ragasztóval, furatba ragasztott menetes szárra gondolok. (Téglába szitával, betonba a nélkül. )

Figyelt kérdés

A gyártók (pl fischer) szerint ez a fajta rögzítési mód a legjobb. Azt írják olyan helyeken is biztonsággal használható, ahol más nem jöhet szóba.

De nagyon ritkán látok ilyet. Mindenki a hagyományos dübeleket alkalmazza. (Műanyag dübelek vagy betonba horgonycsap.)



2020. márc. 2. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nem bízok a ragasztókba, mert már jó sokszor cserben hagytak.

Műanyag dübeleket használok mert abban 20 év múlva is stabilan ott van a csavar.

2020. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Betonba alapcsavar okosabb megoldás lehet.
2020. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mindig porszívó a lyuk portalanítására.
2020. márc. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű statikus terhek rögzítésére egyszerű olcsó megoldás a különféle dübelek használata.


Függőleges, szabadtérben elhelyezett, furatokban jobb, tartósabb megoldás a ragasztás. Dinamikus terheléseknél szintén.


Mi nap mint nap használjuk. Könyökkaros és más napellenzőket telepítünk. Egy 3-4-re kinyúló napellenzőt egy 8-12 cm vastag erkély lemezbe nem igen lehet mással rögzíteni tartósan.


Egy festmény vagy egy bojler rögzítésére teljesen felesleges (drága) ezt használni.

2020. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is az árra gondoltam első sorban - sokszor nem érné meg egy egész tubus ragasztót megvenni.


Amiért a kérdést feltettem, hogy rögzítenem kell viszonylag nagy súlyt téglafalra (B30) külső felületre kb 150KG.

Ezt a megoldást érzem elég biztonságosnak, átfúrni teljesen pedig nem szeretném. Viszonylag sok rögzítési pont lenne, így egy tubus lehet el is fogyna.

Csak elbizonytalanodtam, hogy nem igazán látom elterjedve ezt a módszert.

2020. márc. 3. 08:59
 6/9 anonim ***** válasza:
150kilót simán rá tudsz akasztani egy db 12x120-as álványcsavarra.
2020. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, de hol kapok ehhez való dübel-t? Sajnos az a tapasztalatom, hogy a barkács boltok nem tartanak ilyen nagy méreteket.. :(
2020. márc. 4. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Üreges téglákba: Fischer SX 16X80, fischer UX 16x80

szögletes tipli 16

B30-ba jó a szögletes 16-os is.

De ha nincs, ragassz be menetes szárat.

2020. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Találtam dübelt is.
2020. márc. 5. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!