Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a véleményetek az építőipar...

Mi a véleményetek az építőiparban dolgozókról? Valamint azokról a fiatalokról akik valamilyen építőipari szakmát tanulnak?

Figyelt kérdés

2020. márc. 15. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
A legtöbben sajnos elég tuskók, kevés ma a jó szakember. Nincs a munkának olyan becsülete, mint korábban. Nemrég egy ilyen szakmunkás srác akart a lányommal összeállni, hát most nem írnám le, hogy mit kapott. Nem elég, hogy egy ilyen alkohista alak aki minden pénteken megy a diszkóba, de még a szakmáját sem tanulta meg rendesen. Ennyi idősen azért én már jobban tudtam vakolni, pedig gimnáziumba jártam.
2020. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos sokan sőt rengetegen vannak akik megfelelnek az 1# leírásának...

De pl ez nekem és haverjaimnak a szerencsénk.

Én fűtésszerelőként, haverjaim közt pedig van burkoló, asztalos, kőműves, mindannyian vállalkozók vagyunk, az utóbbi 5-6évben mocskosan jól megélünk. Én pl másfél évre előre be vagyok táblázva épülő családiházak fűtésrendszereinek kiépítésével.

2020. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
Jól teszik. Van kőűves aki iszik van aki nem . Kb mint az átlagemberek között. De ha szakmát akarsz tanulni. Vannak jobbak is egyszerűbb könnyebb gyorsabb munkával jóval többet is kereshetsz. Pl a fentebb említett szakmákkal. Villanyszerelő gázszerelő ilyenek sürgős piti munkára max könyörületből jön ki. Komplett házakkal vannak hónapokra betáblázva előre.
2020. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

"alkohista alak aki minden pénteken megy a diszkóba"


Mert az egyetemisták nem járnak péntekenként bulizni ugye ?


Ja,bocs tényleg nem, nekik teljesen mindegy milyen nap van, hétköznap is képesek lealjasodni,hülyére inni magukat.

2020. márc. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha csakvinnának az egyetemisták... de sokan füveunek, kóláznak, és ezek még csak a népszerű szerek...
2020. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Nélkülük a sötét, hideg mező közepén üldögélnétek tető, áram, víz, gáz, internet nélkül, szóval én megbecsülném őket.
2020. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 totesq ***** válasza:
47%
Ugye ezt nem mondod komolyan!?
2020. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Tisztelem öket hogy ilyen kemény munkat vegeznek!
2020. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően inkább tisztelem őket.

A mostani generáció, szakmai tudása a legtöbbször nem rajtuk múlik sokkal inkább az oktatási rendszeren, pl nem értem olyan embert minek vesznek fel asztalosnak aki 1 nem tud felemelni pl egy kőrispallót egyedül 2 konkrétan látszik rajta hogy sárga papíros....

Persze vannak kivételek akik olyan debilek mint az állat, de ilyenek régen is voltak, mint ahogy alkoholista is volt régen, nem csak most.


Mellesleg első válaszoló, lehet a lánykád jobban járt volna azzal a csúnya alkoholista szakmunkással, aki talán nem veri meg részegen, mint egy full diplomás öltönyös,a munkahelyi illetve társadalmi nyomás miatt zugivóvávált idegbeteggel aki majd bokszzsáknak használja a lányodat, úgy hogy még csak nem is fogsz róla tudni...

Mert igen, egy szakmunkás könnyen levezetheti a feszültséget, pl elmegy a csehóba/diszkóba lerészegedik, talán verekszik egy jót, és annyi, de egy pl banki dolgozó ezt nem teheti meg így aztán viszi az ideget haza, ami a piától igen-igen könnyen kirobbanhat.

2020. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért 8.as gyerekektől nem kell elvarni, hogy pallókat tudjanak emelgetni, de a matekot pl kicsit jobban megkövetelhetnék... bár ma a szakmai oskolák örülnek, ha egyáltalan megy olyan gyerek aki szeretné is tanulni azt a szakmát... sajnos bele van nevelve a fiatalolba, hogy vagy diplomád lesz, vagy nem érsz semmit...

A szakmát magát pedig senki nem az iskolában sajátítja el, az ad egy alapot, de a tudást a munka hozza... arról nem is beszélve, hogy pl asztalos szakma folyamatosan alakul, folyamatosan tanúlni kell, fűtésszerelésnél meg aztan pláne...

2020. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!