Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház az erdő szélén. Talaj...

Ház az erdő szélén. Talaj biztonság vizsgáltatása, biztosìtása, hogyan?

Figyelt kérdés

Találtunk egy erdőszéli, dombon álló, felújìtott eladó házat. Kimentünk körbejárni, és felfedeztük, hogy néhány méterre a ház mellett már kezdődik az erdő, ráadásul egy nagy erdei árokkal. Vagy hìvjuk inkább rendkìvül meredek domboldalnak.

Én azt gondolom pár éven belül simán kimosódhat talaj, h az árok eléri a ház alapját.


De nem vagyok szakértő. Ki tudja ezt kivizsgálni, mennyire van veszélyben valójában a ház?

Milyen lépéseket lehet tenni ez ellen? Földfeltöltés vagy alátámasztás? Ki foglalkozik ilyennel?


A ház nagyon tetszik, lehet, h kivizsgáltatnám, mennyire racionális félelmem. Tulajjal még nem beszéltünk, de nem is hinnék neki.


Köszi bármi választ előre is.



#erdő #mérnök #házalap #talajmechanika #épìtész #erdőszéli ház
2020. ápr. 5. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Talajmechanikai vizsgálatot kell csináltatni, esetleg egy statikussal együttműködésben.
2020. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen vizsgáltasd meg, de ha ez egy lakóövezeti ház, akkor az önkormányzatnak kötelessége kritikus eset megelőzésére támfalat építeni.

https://www.youtube.com/watch?v=_fbbfqYcDS8

Ha nem lakóövezet, akkor ti építtessetek támfalat, ha annyira tetszik az a ház:

[link]

2020. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem az erdőkben szokott megindulni a talaj.
2020. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nálunk hasonló a helyzet, 30 éve stabilan áll a ház is meg a talaj is.
2020. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!