Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kényszer bontás / visszabontás...

Kényszer bontás / visszabontás elrendelése nem engedélyezett épitménynél mennyire gyakori (büntetésen túl)?

Figyelt kérdés
Pl. valaki épit egy házhoz csatlakozó garázst, vagy szobát és valahogy az önkormányzat tudtára jut, akkor milyen gyakran rendelnek el bontást? Olvastam, hogy az ilyen ritka mint a fehér holló.

2020. ápr. 12. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Jobb azért ennek elémenni, nem lehet bízni az önkormányzat jóindulatában. Egyik ismerősöm járt úgy, hogy olyan hétvégi telekre épített, amire csak egy kis szerszámost lehetett volna. Összeveszett a szomszéddal, mire az bosszúból feljelentette. Vele lebontatták amit épített (kis ház, kenyésütő kemence stb), nem számított, hogy több év munkája volt benne.

Ráadásul, pl a gárázsra van ahol van külön adó is, illetve a helyi adókat is a hasznos alapterület után kell fizetni, plusz szoba meg ugye az. Tehát ilyen oldalról is kemény büntetésre lehet számítani.

2020. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már nem nagyon szokás a vissza bontatás .Főleg hogy ha már 10 éven túli.

Család tagomnak a családi házat kellett,máshogy elhelyezni,a szomszéd engedélynél nélkül épitett garázsa miatt .

Csak jelképes büntit fizetett.

2020. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is feljelentett a szomszédom mikor engedély nélkül garázst építettem. Jegyzőkönyvben megállapították hogy büntetést kapok, küldenek csekket, de 4 éve nem kaptam meg. Visszabontásról szerencsére szó sem volt.
2020. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy visszabontásról tudok az elmúlt 10 évben, de bírság azért akad bőven. Cimbi is kapott egy 1.2-eset pár éve mert túlépített. Ő kiperkálta és kijárta valahogyan a fennmaradási engedélyt.
2020. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!