Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi értelme beépíteni az erkélyt?

Mi értelme beépíteni az erkélyt?

Figyelt kérdés
Sok lakáshirdetésben láttam, hogy a lakáshoz tartozik egy erkély, de a hirdetést megnyitva csalódottan tapasztaltam, hogy az beépített. Mire jó ez? Pláne ha a lakás mérete ezt nem is indokolja? Egy társasházban vagy panelban ez lenne az egyedüli része a lakásnak, ahol az ember egy kicsit kint lehet a szabadban, ami jó időben megfizethetetlen. Beépítve teljes értékű szoba úgyse lesz belőle, így miért érdemes feláldozni és még költeni is a beépítésre?

2020. ápr. 14. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Semmi értelme, de divat volt egy időben a panelprolik körében.

Most persze -karantén idején- mindegyik lejár az utcára, ha levegőzni akar.

2020. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

"Most persze -karantén idején- mindegyik lejár az utcára, ha levegőzni akar."


Szerintem aki a karantén előtt akart levegőzni, az is mind lejárt az utcára, ezen a karantén nem sokat változtatott.

2020. ápr. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Mi laktunk erkélyes panelban. Valójában szinte semmire nem jó egy 3-4 nm-es, 3 oldalról zárt "erkély", ahol a kis belmagasság miatt még a fényviszonyok sem olyanok, mint a szabadban. Így aztán a lakóterület megnövelésével a hasznosság irányában lehet kiterjeszteni a szobákat.
2020. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Valójában szinte semmire nem jó egy 3-4 nm-es, 3 oldalról zárt "erkély""

Úgy gondolod, hogy a kiálló erkélyek, tehát amelyek nem zártak 3 oldalról (nem loggiák), azok jobbak?

2020. ápr. 15. 13:28
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
A kiálló erkélyek kényelmetlenek, mert minden koszt behoz a szél, bever az eső, ráadásul mindenki rálát, aki a környékeden lakik. A legtöbb beépített erkély egyébként a panelprogram miatt van, legalábbis én úgy tapasztaltam, hogy így oldják meg a ház szigetelését meg az új nyílászárókat, aztán utána már a lakók inkább kiveszik az eredeti erkélyfalakat, hogy ne legyen ott két réteg ablak. Egyébként az a 2-4 nm tényleg nem dob sokat a lakáson, alig lehet kihasználni, mégis relatíve sok helyet elfoglal a lakótérből.
2020. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!