Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ennyiből építkezni vagy...

Ennyiből építkezni vagy használt ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.


Az ingatlan árakat kutakodva arra a következtetésre jutottam, hogy talán jobban megérné építkeznem.


Tudom, hogy sok a tényező de körülbelül 100m2-es házról lenne szó. Tégla vagy könnyűszerkezetes mindegy egyelőre.


Ha a közművesített telket nem számoljuk bele körülbelül 25-26 millió forint maradna.


Érdemes nekiállni illetve ennyiből megoldható?


2020. ápr. 24. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm most építettet házat (tavaly előtt télen kezdték, most januárban lett kész), 100 nm-es, az építési vállalkozó 30 éve a család barátja, apukám festőként vele dolgozik, így baráti áron megcsinálta 30 millióból. Azt mondta, hogy most már 40 millió alatt nem csinálná meg
2020. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Az építkezés mindig is a legdrágább megoldás volt.

Így volt ez már 100 éve is és így lesz 100 év múlva is.

Különösen egy totál laikusnak és te igencsak annak tűnsz.

2020. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Pénzügyileg, illetve időben is sokkal jobban megéri készen venni házat, és felújítani/átalakítani, építeni még ha van is rá pénz borzasztó körülményes.
2020. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor építkeznék ha van bőven lóvé hozzá ami úgy erre felé 30-40M között van valahol, 50-60millióval belefognék hogy maradjon is vésztartalék, de legalább olyan lesz amilyet elképzelt az ember.


Ugyanakkor a klasszikus kocka házakból is olyan jó megoldások születnek hogy ha ismerős előéletű az ingatlan(örökség, családtag háza) akkor azt alakíttatnám át.

2020. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az egész gyerek és fiatalkoromat keresztülkísérte egy házfelújítás amiben nekem is nyilván segítenem kellett. Hosszadalmas fárasztó és nyilván rengeteget időt felemészt.


Burkolástól a szigetelésen át mindent csináltam én is amit tudtam nem mondanám magam teljesen laikusnak.De ha az autóm elromlott ne vigyem szerelőhöz mert laikus vagyok abban a témában?


Nézegettem előre tervezett könnyűszerkezetes házakat. Régmúltú cég pozitív visszajelzések.Az alapozástól a kulcsrakész állapotig mondanak egy árat szerződéssel mindennel akkor abban is nagy rizikó lehet, hogy a költségek mondjuk 30%-al meghaladják a szerződésben foglaltakat?


De az a legcélszerűbb amit az utolsó válaszoló írt, hogy inkább várok pár évet és rakok félre még, hogy kellő anyagi háttérrel vágjak bele.

2020. ápr. 24. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

25 millió 100 km-re kevés.

A családi háznak az a rákfenéje, hogy mindig fogsz rajta csinálni valamit. Barátunk most építkezik, irgalmatlanul megszaladtak a költségek, rengeteg a kókler, aztán hívhatod ki a következő szakembert, aki dupla áron kijavítja, és örülj, ha nem lèp le egyik se pár millióval.

Biztos, hogy nem építkeznék a nulláról!


Olcsóbb és jobb megoldás, ha veszel egy használtat, és igény szerint átalakítod.


A könnyűszerkezetes nem lesz tartós. Érdemes utána nézni annak is, hogy mennyire biztosítják. Már ha egyáltalán...vályog vagy fa házat nem biztosító vállal, és ők is horror áron. Évi több százezres kiadásról beszélünk!


Ha én muszájból belekezdenék valamibe nulláról, akkor konténer házat építtetnék. Olcsó, tartós, és egész hihetetlen, mit ki tudnak hozni belőle. Bővíteni is egyszerűbb.

2020. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Mielőtt kitört a vírus, 100 nm körüli házat generálkivitelező nélkül is, egy csomó saját munkával is 350.000 Ft/nm feletti áron lehetett felépíteni. Persze normális minőségben. Plusz telek, kerítés, tereprendezés stb stb.

Nehéz megmondani, hogy most mi lesz. A használt ingatlanok ára már csökken. De nem mindegy, hogy hol, mekkora és milyen házat szeretnél.

Könnyűszerkezetes árak valahol 280-300.000 Ft/nm-től indultak a járvány előtt (A normálisabb fajták)

2020. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Inkább használtat vegyél. Az építkezés idegileg is tönkretesz ha szűkös a keret. Mindíg számolgatni elég lesz e a pénz. Mindíg jön váratlan kiadás.
2020. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!