Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan építsek kültéri lépcsőt...

Hogyan építsek kültéri lépcsőt házhoz csatlakoztatva?

Figyelt kérdés
Egy lépcsőt szeretnék építeni (kb. 35-45 centiméter magasság), a házból lenne egy hátsó kijárat. Ránézésre 2-3 lépcsőfokra jönne ki. Csupán a lépcsőkre lenne szükségem, nem szeretnék ilyen hosszabb teret a legfelső lépcsőfok után. Hogyan kell megépíteni, mit szórjak a lépcső alá, milyen alapja legyen, hogy ne süllyedjen meg vagy váljon el az idő múlásával? Eléggé analfabéta vagyok építés terén, minden válasznak örülök. Előre is köszönöm a segítséget.

2020. máj. 13. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ha "analfabéta" vagy, akkor jobb, ha szakemberhez fordulsz!

Nem értem mit akarsz a lépcső alá szórni? Meg milyen hosszabb térről beszélsz?

Két variációt tudok elképzelni, az egyik a bezsaluzott, vasalt öntött beton, vagy a másik, hogy csináltatsz lakatossal egy keretet és falapokat teszel rá lépcső gyanánt.

2020. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

2,5 centis deszka, 5 centis stafni, és egy marék szög.

Alá teszel 40 centis beton járólapot és nem fog rohadni a fa.

2020. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Vagy veszel egyet :)


[link]

2020. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lerajzoltam Paintben, hogy érthessétek.

Így szeretném kivitelezni: [link]

Így pedig nem, nem kell a hosszabb lábtér változat: [link] (nem kell utolsó lépcsőnek olyan hosszú).


Valószínűleg az lesz, hogy csinálok zsalut olyan formára és kiöntöm betonnal. Azért kérdeztem, hogy mire figyeljek, mert nem akarom hogy megsüllyedjen, vagy elkezdjen repedezni vagy darabokban lekopni. Szinte biztos, hogy az épülettől el fog idővel válni.

2020. máj. 13. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

1-es vagyok

Vasald a falhoz! Tegyél a felső lépcső közepetájára 3 vasat a falba (2 szél, 1 közép) és úgy öntsd be betonnal. Akkor nem fog elmozdulni!

A lépcsőfokokra is tehetsz 1-2 db. betonvasat, akkor biztos tartós lesz.

2020. máj. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #1-es, megfogadom a tanácsaid. :) Esetleg a lépcső alá kell valami spéci homok vagy sóder, vagy mehet döngölt földre?
2020. máj. 13. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Nekem csak simán a földre lett téve, ennek 25 éve és meg sem mozdul.

Közben gondoltam - meg is akartam írni, csak megelőztél - hogyha ásol neki egy 10-20 cm-es alapot, akkor is állni fog, amikor már élet sem lesz a bolygón.:)... csak a betont csináld nagyon jóra!

2020. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igyekszem, köszi a tanácsokat. :)
2020. máj. 13. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen!:)
2020. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!