Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nyaralónkba szeretnék egy...

Nyaralónkba szeretnék egy házi kis vízerőművet, ami megbízható, normális nyomást biztosat, egy kis háznak. Ciszternából szeretném a vizet beszivattyúzni. milyen típust ajánlotok emberi áron?

Figyelt kérdés
2020. máj. 16. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Semmilyet sem.Ahhoz nem kell hidrofor,elég egy nyomás kapcsolóval ellátott kerti szívattyú.
2020. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán akarok veled vitázni, mert egy biztos, én ehhez nem túlzottan értek, s ami meg egyáltalán nem biztos számomra az az, hogy te mennyire értesz ehhez, így inkább kérdezek, mint hogy kijelentéseket tegyek. Első kérdés az, hogy ez miért jobb megoldás, mint egy házi vízmű? Egy kerti szivattyút egy rákötött ámbár csak kb. félig vagy félig sem kinyitott csappal kvázi fojtani egészséges? Mert ugyebár ezt szokták mondani, hogy ilyen szivattyúknál a szabad áramlást biztosítani kell, sőt keresztmetszetet sem egészséges csökkenteni. Egy nyomáskapcsolónál mekkora a reakcióidő, ha elveszti a nyomást, azt értem és tudom, hogy ez állítható, hogy mikor (mekkora nyomásnál) indítson, csak azt nem tudom, hogy milyen gyorsan reagál, ha kinyitod a csapot? No s ha csak 1/3 részt nyitod ki a csapot, mert csak kezet mosol, akkor nem az történik, hogy lassan folyik a víz, épp hogy, mert a csőben a nyomás esik, de még nem indul a szivattyú, majd a nyomáscsökkenés indítja a szivattyút és hirtelen meglódul a víztömeg? Mert tapasztalatom szerint ez történik. Azaz megnyitod, mé' nem folyik ez, még egy picit rányitsz és egyszer csak zúdul a víz. Egy agyrém! Ezen spórolni, mikor 50-60 ezer forintért kapsz egy házi vízművet, szerintem fölösleges, de meggyőzhető vagyok, mert én is épp vásárlás előtt állok!

Azt eltudom képzelni, hogy stabillá tehető egy ilyen rendszer egy olyan fordulatszám szabályzóval, ami figyelné a nyomás mértékét, azaz ha keveset veszel el, lassabban pörög a szivattyú. Nem tom, hogy létezik-e ilyen... s hogy megéri-e (árban) ilyen rendszert építeni, szemben egy házi vízmű árával. Illetve ez hogy tudna összedolgozni egy nyomáskapcsolóval, lehet ekkor egy áramláskapcsoló inkább hasznosabb... nem szakmám, nem tudom, de megszeretném érteni, mert nem az első eset, hogy ezt a megoldást ajánlod, továbbá mint írtam, nálam is aktuális lenne egy ilyen.

2020. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek meg nem válaszoltam. Én Metabo-val szemezek egy ideje, mert többen is elégedetten ajánlották: [link]
2020. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 es én nem elméletről beszélek,így van ez megoldva hétvégi házamban is .Nekem is hozzá értő szakember ajánlotta .

Merem mindenkinek ajánlani is.Kisebb helyen elfér,még 1 fali polcon is.A hiba lehetőség is kevesebb.

2020. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia


Ha van tartály annak az az előnye hogy nem fog minden kézmosásnal, pohár víznél elindulni a szivattyú

Nálam 80 l a tartály kb 20 liter kivétel után indul a szivattyú.

Hátránya: ha membrán van benne időnként cserélni kell,ha nincs időnként fel kell fújni levegővel


Elpumps szivattyúm van, ár értékben szerintem a legjobb.

Persze a Metabo biztos jobb és kb 3*,4*drágább - ezt neked kell eldönteni

2020. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszüönöm a válaaszokat! Az 50-60 ezer teljesen emberi ár, szerintem én ezt fogom választani. Tudom, én tehetek róla, nem írtam le mennyiben gondolkodom, eredetileg 50 ezerig gondoltam, de a 60 még nagyjából belefér. Úgy olvasom, sok kellemetlenségtől megkímélem vele magam, mintha otthon feltuningolt nyomáskapcsolós sima szivattyúval játszadoznék. Még egyszer köszi a válaszokat!
2020. máj. 17. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy házi vízmű és tökéletesen fog működni.

Én a legolcsóbbat vettem mert lent van egy aknába, párás vizes környezetben és még ez is birja vagy 6 éve már.

Igaz egyszer már kellett egy csapágyat cserélni benne, de azt is a legolcsóbbat vettem, 500 ft volt bele.

2020. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!