Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Plafon építése gipsz karton...

Plafon építése gipsz karton lapokkal, hogyan???

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg a helyzet a következő:

Fa gerendára alulról egymástól 30 centinként van felcsavarozva 7 centis csavarokkal (5x3-as) cseréplécek, Na innentől hogyan folytassam? ez ügyben két kérdésem lenne:

Hőtükröt mi közé tegyem, milyen sorrendben rakjam össze az egészet? (tükör, osb, gipszkarton, VAGY osb, tükör, karton???)

A másik kérdésem az lenne, hogy egyáltalán kell oda OSB? vagy elég ha tükör és karton?

Egyrészt ha felesleges az osb, akkor nem b@sznám el az osb lapokat oda, másrészt meg az osb lapokkal együtt a kartonnal együtt már nem kicsi súly lenne amit meg kellene tartania a léceknek...


A válasz ha lehet S.O.S. -ben kellene, kérem aki tud ebben hasznos tanácsot adni ez írjon ide nekem :)



#karton #gipszkartonozás #Osb gipszkartonnal
2020. máj. 24. 12:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg számít a válaszhoz, akkor a lécek 2 csavarral vannak rögzítve találkozásonként, és felülről a padlásról természetesen kőgyapotozva lesz az egész, aztán fedve.
2020. máj. 24. 12:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy kellene más a gipszkartonon kívül főleg ha szigetelve lesz.
2020. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az OSB teljesen felesleges, semmi nem indokolja álmennyezetnél hogy a karton alatt legyen.

Sőt ahogy írtad, még jól le is terhelnéd vele a lécezést.

Hőtükör fólia ebben a koncepcióban értelmetlen (más rétegrend kéne), de ha már megvetted rakd fel közvetlenül a lécekre (jó lesz szél meg párazárónak), és utána mehet rá a karton.

A kőzetgyapotot felülről mindenképp fóliázd majd le valamilyen páraáteresztő fóliával. Aztán ha használni akarod a padlásteret, akkor oda felszórhatod az OSB lapokat.

2020. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, és kimerítő választ! :)
2020. máj. 24. 13:12
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja még valami!

12-13 vastagságu kartonok felrögzítéséhez milyen hosszú hozzá való csavarokat ajánlanátok?

2020. máj. 24. 13:17
 6/7 puritan ***** válasza:
Mennyezethez célszerűbb a 8-as gipszkarton, mert könnyebb. Meg egy kicsit olcsóbb is.
2020. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 puritan ***** válasza:

Egyébként mi a célja a kartonozásnak?

Én sok éve azért csináltam meg, mert a fagerendák be voltak hajolva, meg egyenetlen, repedezett volt az egész plafon. Vas "c" profilokból csináltam a tartószerkezetet, amit nagyrészt az oldalfalra fölerősített "u" profilok tartanak, de ahol nagyobb távot kellett áthidalni, dróttal függesztettem a mennyezethez is. Gyönyörűen vízszintesre, és nyílegyenesre be lehet lőni akármilyen görbe plafonon is.

2020. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!