Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tudnátok ajánlani tiplit...

Tudnátok ajánlani tiplit vályog falba? Be akarnánk gipszkartonozni, de nem tudom milyen tipli tartaná meg a léceket.

Figyelt kérdés

2018. febr. 11. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Lehet olyan tiplit kapni amit ytonghoz ajánlanak. Ezt most nehéz leírni, van a sima tipli, ez annyival tőbb hogy kívül van 3 kb 2mm magas, 1mm széles kitüremkedés. Ez csavart formában fut körbe a paláston. Ahogy elkezded ütni befelé, betekeri magát. Talán az jó lesz.
2018. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel a vályog fal okoz majd pár meglepetést. A leg rosszabb hogy vannak olyan fuga hézagok a vályogok között hogy a mutató ujjad is könnyen lazán bemegy ide hiába akarsz hagyományos tipliket használni. Én ezt úgy oldottam meg hogy fából faragtam ék alakú tipliket, ha kellett akár 2-3 centi átmérő és 10-15 centi hosszúra is faragtam, aztán ezt beütöttem a falba a kimaradó részt ha volt ilyen lefűrészeltem egy fűrészlappal falsíkba. sok szerencsét a munkához. Ne vegyél tiplit.
2018. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne akard begipszkartonozni a vályogházat, mert tönkreteszed a házadat.
2018. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a tipli is jól hangzik, de ez a második megoldás is jónak tűnik. Amúgy csak egy fal lesz be kartonozva, mert hozzáépítettünk a házhoz egy előszobát.
2018. febr. 11. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!