Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Központifűtés Rendszert...

Központifűtés Rendszert vegyestüzelésű kazánnal hogy lenne célszerű kiépíteni?

Figyelt kérdés
Az eddigi elképzelés egy 100 nm-es házhoz 20kW kazán, 1000l puffer tartály, mágneses iszapleválasztó, mikrobuborékleválasztó, Keringetőszivattyú, szünetmentes táp, 5rétegű csövek, radiátorok/ padlófűtés. Ezeknek a bekötési rajzát valaki megtudná velem osztani? +ha valamit kihagytam beleszerkeszteni

2020. jún. 7. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Én a padlófűtést elfelejteném.Ez csak költségeket növeli,és csak komfort meleg biztosít.Igazi meleget itt sosem érzel.
2020. jún. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én az 5 rétegű cső helyett inkább fém, vagy réz csövezést használnék, legalábbis a radiátoroknál. Akváriumhoz csináltam vele vízcserélőt kazánszivattyúval, de a fitzigekben annyura kicsi a furat, hogy 40 perc mire 100 litert lecserélt a rendszer, miközben 3-ason ment a szivattyú.

Nálam radiátoros, rézcsöves fűtés van, 96m2-es a ház, és klíma+vegyestüzelésű kazánnal megy a fűtés.

2020. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
Plusz a puffer is 1500 literes legyen inkább. Nekem ezres van ekkora házba. Nagyobbat nem lehetett berakni sajnos. Én 1500 asnak jobban örülnék
2020. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

1# nézz már utána egyszer a komfort szó jelentésének. Nem irkálnál ökörséget.

Teljesen jó a padlófűtés.

De először a ház hővesztesége kellene, hogy nagyságrendileg a fűtésrendszert méretezzed.

Ilyen kapcsolásokat a neten is találsz. A padlófűtéshez 3 utas keverőszelep,+ kellene a rendszer vezérlése is. Több szivattyú esetleg vezérelt szelep, osztó.

Ha rendes rendszer kell, gyűjts infót!; épületgépész szakemberrel konzultálj.

2020. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4 es,fűtészerelő mesterekkel dolgoztam együtt,nagyon jól kitárgyaltuk a témát .Ismerem a szó jelentését,és nem tőled várom ennek magyarázatát.A padozatban keringő 36 fokos víztől mit lehet várni.Ez a fűtés aztán egy pillanatra sem állhat le,mert itt idő kell az újra a felmelegedésre.Te ,magában a fűtési szakmában sem dolgoztál.Mindenki a saját kárán tanul,az okosok meg másén.

Köszi,de én a kioktatásodból sem kérek.

2020. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A padló fűtésnél,vagy padozatban elhelyezett csöveket,fémből nem használnak,csak 5 rétegüket.De ez van a vízvezeték szerelésnél is .
2020. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én meg laktam olyanba. A komfort meleged úgy létezik, hogy minden meleg amit igényelsz és használsz komfortot, jó érzést ad neked. Kitárgyalni kevés, méretezni kell. És van ennél hidegebb hőfokú fűtés is, ami szintén jó. Kifelejtetted a falfűtést. Levagy maradva a technikával. Leállhat, és nekem is leállt, csak tudni kell mikor indítod el (ma meg megoldható PID vezérléssel) Kitárgyalni kevés, érteni kell hozzá és méretezni.
2020. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem szeretném ha egymást szidnátok. Amiről szó van, az egy régi vályogház 60centis falakkal, fa födémmel. Azaz “hosszúkás” Elrendezésű az egész.

Szigetelés egyelőre nem fog felkerülni a falakra, csak közetgyapot a padlásra. (Nem legyen a vályog téma miatt se vita.. nem fogom elbontani, de nem is istenítem, ez van)

Elég sok oldalt olvastam vályogház és annak fűtése kapcsán, De nem találtam kifejezetten ilyen jellegű irományt, hogy vegyestüzelésű kazános központifűtés vályogházba.

Kandallóval, kályhával, cserépkályhával ne, akarok már vacakolni.. tisztaságot akarok a házban.

Maga a rendszer felépítése érdekelne, tapasztalatok, képek, szerelési rajzok. Persze ésszerű keretek között (nem 2 fillérből, de nem is 2 millióból akarom megoldani)

2020. jún. 7. 20:00
 9/12 anonim ***** válasza:

#6 Radiátoroknál írtam, hogy oda én nem tennék 5 rétegű műanyag csövet mert a fitzingjeiknek elég kicsik a furatai, és ha nem elég gyorsan forog a víz, akkor csak a radiátor teteje lesz meleg. Nálam is nagyobb fordulatra kellett kapcsolni a szivattyút, rézcsöves rendszer, egyik haveromnál roppantóidomos fémcsövekkel csinálták a fűtést.

[link]

Padlófűtés természetesen más, ott alap a műanyag cső, de vízvezetéknél inkább csak a gyorsabb szerelés miatt használnak manapság műanyagot szerintem.

2020. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Javaslom keress egy épületgépészt. Ő megtervezi az utolsó csavarig. Olyan rendszert állít össze ami költséghatékony és gazdaságos üzemű is.
2020. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!