Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez a fajta szigetelő anyag...

Ez a fajta szigetelő anyag vizálló, lehet rá festeni? Le tudnám szedni a tapétát áztatással, anélkül, hogy a szigetelésnek bármi baja lenne? Meg lehet mondani a szigetelőanyag fajtáját?

Figyelt kérdés
Albérletben laukunk, de szeretnénk kifesteni a szobát, illetve felújtani, de most a festésen lenne a hangsúly. A szoba egyik falát a lakás tulajdonosai szigetelték egy szürke, szivacsony anyaggal (nevét sajnos nem tudom, és a tulajdonságait sem ennek az anyagnak). Erre a szigetelő anyagra tapétát tettek, de mint említettem, mi itt festeni szeretnénk. Lehetséges így megmondani, hogy ez az anyag van-e annyira vízálló, hogy le lehessen róla áztatni a tapétát, és később lehessen festeni. Szárazon a tapéta egy részét már le tudtam szedni. Illetve ha ez az információ segítség, akkor a lakás panel, szóval a falak (a szigetelés mögött is, nyilván) betonból vannak, illetve a másik két falon dupla réteg tapéta van (mint ezt a leszedésnél észrevettem), a 4. falnál pedig beépített szekrények vannak.

2020. júl. 1. 10:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Én első körben inkább azt ellenőrizném, mennyire rohadt be a fal a belső szigetelés alatt. Eléggé jellemző probléma.
2020. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!