Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szomszéd nem engedni hogy...

Szomszéd nem engedni hogy helyretegyem a saját kertem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már tettem fel több kérdést ezzel kapcsolatban, de a héten új fejlemény történt. Röviden: A szomszéd rossz helyre tette a kerítést egy pár centivel az én javamra. A kert a kerítés mellett szét van dúlva amit megígért hogy helyrerak, de nem tette. A héten pedig (miután halálosan megfenygetett) azt mondta hogy nem fogja helyre tenni, és én sem nyúlhatok hozzá, mert az az ő területe, beperel érte, megöl, stb. Mi a teendő ilyenkor? Kétlem, hogy az jogszerű, hogy valaki kicsit bentebb teszi a kerítését és aztán megtiltja a másiknak hogy rendbetehesse a saját oldalán a telkét. El szeretném adni a házat, de azzal a tudattal, hogy a következő tulaj helyre tudja majd tenni magának.
2020. júl. 12. 19:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Na de ebben a pontban partnerek vagytok. Ha téged utál és azt akarja, hogy költözz el, akkor az érdekeit szolgálod ha elköltözöl. Erre nem gondoltál? Ha azt mondod, hogy leakarod vágni a füvet, mert elakarod adni és Ő meg pont ezt akarja, hogy húzzál el onnan, akkor már közös az érdek.

Egyébként nem tudom mit akartok a birtokvédelemmel, így a jogszerű, hogy az általad épített kerítést a saját telkedre rakod, nem lehet azt a szomszédéra és nem lehet azt a határra építeni. Mindenki az általa épített kerítést a saját telkére kell, hogy építse, és egy jó ideje nem kötelező kerítést építeni, ahogy nincs már olyan sem, hogy ez az oldal feltétlen a szomszéde ez az oldal meg feltétlen a tiéd, az épít kerítést, aki azt akarja, de csakis a saját telkére építheti.

Mi az oka ennek a rossz viszonynak, hogy konkrétan téged utál csupán? Mert ez nyilván nem így kezdődött, hogy a lehető legnagyobb nyugalomban szó nélkül épített egy kerítést és másnap már rosszban voltatok, mondván az a 10cm még az övé...

Kimérte amúgy a telket? Mert ha nem, kapásból csak az ismerőseim között van 3 olyan, akivel területvitába kezdett a szomszéd és még neki biggyedt le a szája, mert nem hogy az általa vitatott terület nem volt az övé, hanem még 0.5-1 méterrel beljebb volt a határ.

E-közműveken tudsz műholdfotóval együtt telekhatárt nézni, abból azért nagyjából fölmérhető az, ha nagyon nincs igaza, nézz rá és ha nincs igaza, akkor hívj egy földmérőt, egy oldalt kitűzni nem egy vagyon, verje le a karókat, tisztességesen fesse föl narancsszínnel a végeit, hogy jól látható és kellőképpen bosszantó látványt nyújtson számára, kicsit hadd följön a levében. Ha nincs ügyfélkapud, akkor írj privátban egy helyrajziszámot és készítek róla képernyőképet.

Nálam a szomszédnál van vagy 150m2. :D Mikor kiderült annyit mondtam, nagy ívben le van sz-rva, kit izgat. 10 centi? Vicc! Nálam méterekről van szó... Szóval biztos kellett ehhez az is, hogy úgy egyébként jó viszonyban vagyunk, de szerintem azt sem zaklatnám emiatt, akit utálnék. Ez nyűg és rohadt mód fárasztó számomra bárkivel is rosszban lenni, energiát emészt és káros az egészségre.

2020. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Hölgyem, had kérdezzem meg, hogy valami viselkedés-zavara, vagy esetleg Asperger szindrómája van-e Önnek? Vagy a szüleinek?

Ezek nélkül nehezen tudom elképzelni, hogy egy szomszéd a saját területének a használatában hogyan tudja szóbeli közlésekkel terrorban tartani. Nyilván az is megérne egy misét, hogy mennyi idő alatt és milyen állomásokon keresztül fajult idáig a helyzet. És Ön mennyiben közreműködő szereplője ennek. Lehet a szomszéd története is hasonló lenne, hogy Ön egy elviselhetetlen nőszemély, és ő csak a saját védelme érdekében fogalmaz erősebben egy kicsit a kelleténél, hogy az Ön zaklatását elkerülje. A történetet ugyanis eddig csak az Ön szemszögéből ismerjük, és a többség csak az Ön által elmondottak alapján ítélkezik. A bíróságon legalább meghallgatják a MÁSIK felet is.

Node a lényeg. Nyilván az Ön saját területének a használatában Önt senki nem korlátozhatja.

A kettejük közti jogvitát úgy lehet feloldani, hogy egy hivatalos földmérést kér, hogy a kerítés jó helyen van-e vagy sem.

Ha jó helyen van, akkor a kerítés Ön felé eső oldala teljes mértékben az Öné, és a szomszédot a hangfelvételek birtokában fel kell jelenteni.

2020. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ki akarta velem fizettetni a keritesenek egy reszet es en erre nemet mondtam, itt fajult el a helyzet. Tovabba van kutyam akit naponta egyszer 5 percre kiengedek a hazbol, egyebkent benti kutya, es o nem szereti a kutyakat, ot ez zavarja, azt is mondta hogy megoli a kutyam. Nem egy olyan ember akivel beszelni lehet, hallom hogy masokkal is ordibal es fenyeget folyamatosan, a szavakat helytelenul ragozva. A 12-esnek pedig kulon uzennem, hogy nincs autizmusom, sem viselkedeszavarom, de ha lenne sem illo azt degradalasra hasznalni valakivel szemben. 11-esnek es a tobbieknek koszonom a tanacsot, utana fogok nezni.
2020. júl. 13. 12:23
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy konkrét idióta.

Mindenek előtt legyenek írásos nyomok. Önkormányzaton kezdeném, ott kérj tanácsot is. Utána rendőrségen is bejelenteném életveszélyes fenyegetésért stb. Ez később dokumentált bizonyítékként jó.

Továbbá egy ügyvéddel is beszélnék, mit javasol. Az ingatlant közvetítőn keresztül adnám el, az majd kezeli ezt a szitut, biztos látott már ilyet.


A szomszéddal nem beszélnék, tudomást se vennék róla. Ha balhézik, csak vedd fel videóra.

2020. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A helyi építési szabályzat kimondja, kinek kell adott oldalon kerítést építenie. Ennek nézz utána. Esetleg méresd ki földmérővel (szomszédoknak jelen kell lenni) az eladáskor úgy is érdemes tisztázni a terület határait.
2020. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Ami igaz az igaz válasza:
Ahogy leírtad egy tipikus kattantal van dolgunk.
2020. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha csak pár centis sávról van szó a kerítés mellett, nem tudom mi lehet ott annyira rendezni való. Fel van ásva vagy mi? Majd elveri az eső, ne foglalkozz vele.
2020. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!