Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Klimaberendezés kívül felfügge...

Klimaberendezés kívül felfüggesztve: ki a felelös, ha leesik, kárt okoz?

Figyelt kérdés

Megalapozott véleményekre vagyok kíváncsi, ha tudtok hozzá referenciát, linket adni, hol lehet utánanézni, az is extraszuper.

Klímaberendezés, budapesti 1980 körül épült csusztatott-zsalus betonházban: A 7. emeleti erkélyem betonkorlátjának *külsö* falára függesztett kültéri egység. Az épületben ez az egyik szokásos felszerelési mód, alattam is így van.

Mi a forgatókönyv, ha akár évek múlva pl. valami leesik róla, anyagi, vagy akár életbeni kárt okoz? Nem túl valószínü, de 20 évre elöre vetítve azért nem jó érzés.


A PROBLÈMA, hogy a klímaszerelök a jelenlegi felállás szerint semmilyen papírt nem akarnak aláírni, mert most (alig) használtan szerzett klímaberendezésröl van szó.. ("A haver szerezte"...)

Túlpörgöm a dolgot, ha azon aggodom, papír nélkül gond esetén az összes felelösség az enyém lesz? Az anyagi kárt egy biztosítással talán le lehet tudni(?) - de ha - legyünk pesszimisták - meghal valaki, az már más kategoria, mondja a laikus jogi intuícióm.

Az önkormányzattól nem kértem engedélyt, ezt nemigen teszik meg (a kképviselö szerint)


(feltevésem szerint jogilag két különbözö esetröl van szó, egyrészt ez egy klimaberendezés a rá vonatkozó szabályokkal, másrészt - ami jobban aggaszt - funkciótól függetlenül egy 25kg-os tárgy, ami a lakásomnál felfüggesztve potenciálisan kárt tud okozni, és most nincs róla papírom, hogy került oda.



#klíma #erkély #felelösség
2020. júl. 19. 17:25
 1/7 A kérdező kommentje:

... vagy legalább: ki tud erre válaszolni?

Szeretnék elkerülni egy full ügyvédi konzultációt a témában....

2020. júl. 19. 17:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te vagy így a felelős, ha leesik. Én a helyedben felhívnék egy másik szakit, hogy ellenőrizze, biztonságosan van-e felszerelve. Akkor még mindig a te felelősséged, de legalább megnyugodhatsz kicsit, hogy jól van fölrakva.
2020. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezt most nem annyira müszaki kerdesnek gondolom, mintsem joginak. Nincs is különösebb ketsegem a szaki szakertelme felöl, de ettöl meg ha 5 év mulva ha beüt valami jó kis orkán, leeshet egy darab, vagy (kis pesszimizmussal) az egész.
2020. júl. 19. 19:11
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Mégis milyen választ akarsz? Hogy az alattad lakó, vagy aki felszerelte, vagy a ház, vagy a jóisten?

Tiéd, a te kötelességed az állagmegóvás, karbantartás. Ennek elmaradása, gondatlan veszélyeztetés, a hiányából eredő kár, baleset a te felelősséged.

2020. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A házé ill a saját lakásbiztosításod rendezi az esetleges kárt.
2020. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Tetesd az erkélyen belülre (ne kívülre), és a problémád megoldódott...
2020. júl. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gabesz147 ***** válasza:

A 6-os jól írja, erkély, és agonizálás megszüntetve:-).

Nekem is erkélyen van, és kevésbé szennyeződik.

2020. júl. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!