Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ezeket az épületeket (néhány...

Ezeket az épületeket (néhány fénykép lent) hogy zsaluzták ki? Van erről fogalmatok? Zsaluzóácsok, kőművesek segítse_tek!

Figyelt kérdés

Fát nem lehet így meghajlítani, illetve fa öntőformákkal ez borzasztóan sokáig tartana!

Kellett lennie egy-egy rendhagyó másik metódusnak ezen formák íves létrehozásához:


[link]


Az alábbi képnél a földtől induló tüskés tartópillérekre vagyok kíváncsi. Itt semmi függőleges/vízszintes nincs. Ezt is érdekes lehetett zsaluzattal ellátni, hiába nincs benne íves forma, mint a fentinél:


[link]


A végére itt van mindenki kedvence, szerintem a borítás alatt a lehető legbonyolultabban kialakítható formák léteznek:


[link]


[link]


[link]



2020. júl. 21. 12:57
 1/6 A kérdező kommentje:

Valamiért nem linkeli a második fényképet. Emberek, itt a második kép:


"Az alábbi képnél a földtől induló tüskés tartópillérekre vagyok kíváncsi. Itt semmi függőleges/vízszintes nincs. Ezt is érdekes lehetett zsaluzattal ellátni, hiába nincs benne íves forma, mint a fentinél."


[link]

2020. júl. 21. 13:30
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Előre elkészített elemekről hallottál már?
2020. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Emberhez méltó, a másikat nem lenéző hangnemről hallottál már? Bocs, ha ugyanolyan vagyok, mint te, de ha már ír valaki, gyk.: ha már segíteni kíván a delikvens, ennyi erővel már fogalmazhatna finoman is. Éppen azért, mert attól, hogy ő tudja, a másik még korántsem biztos.

Ezért kérdez.


Ha nem kívánsz tovább válaszolni, nem sértődöm meg, de akkor mások írják le, hogy hogyan készítenek el, esetenként akár több tíz méter széles, több tíz méter magas, minden irányban ívelt betonacél elemeket (időigényes, a fenti példák esetében évekig tartó fa öntőformák használata nélkül).

Hiszen az csak egy dolog, hogy tudjuk, előre elkészítik.

Az már egy másik, hogyan?

Ez érdekel rendkívül!

Zsaluzóácsok, kőművesek, témámban jártasak, írjatok! Várom hozzáértő válaszaitokat!

2020. júl. 21. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Museo Guggenheim egy acélszerkezetű majd valamilyen faanyaggal burkolt épület. A fedés meg valamilyen fekvő korcos bádog fedés.

Tehát ennek semmi köze a betonhoz és zsaluhoz.


Az első képen pedig előre gyártott (vlsz. műgyanta sablonokkal készült a zsaluzat) betonelemekből van az épület.

A gyárban elkészítették az egyes részeket, majd daruval a helyszínen összelegózták.

2020. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást, ráadásul pontosan azt a fajtát, amit vártam!


Csak egy megjegyzés/kérdés: ha műgyantával is lehet vasbeton öntőformákat létrehozni, arról van valahol leírás (akár angol/német nyelvű), vagy videó, hogy hogyan _formázzák_ pontosan a megfelelő/kellő alakúra a műgyantát? Mint fentebb írtam, nem vagyok tisztában az eljárásokkal, azért érdeklődök.

2020. júl. 21. 15:33
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyártástechnológiai szempontból ugyan az, mint a legtöbb sablon elkészítése.

Valamilyen alap szerkezet (általában rétegelt falemezből) amit utána beborítanak üvegszálrost+műgyanta kompozittal, ez lesz a negatív sablon:

Ezt addig ismételik rétegenként, még el nem érik a megfelelő sablon vastagságot.

De itt egy egyszerű videó, amiben nagyjából látni a folyamatokat: https://www.youtube.com/watch?v=mVRtpALNBCw


Az ilyen "egyedi" sablonok nyilván költségesek, hisz az öntés után többet nem lesznek használva.

Ezért találkozni ritkábban az építészetben ezekkel az absztrakt beton alakzatokkal.

2020. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!