Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha kicsi a ház, mit választaná...

Ha kicsi a ház, mit választanátok és miért? Bővítés? Vagy eladás, és helyette egy nagyobb vásárlása?

Figyelt kérdés
A helyhez annyira nem ragaszkodunk, inkább a költség és a vele járó munka a fontos szempont. Kb. 1 szoba (esetleg egy háztartási helyiség is) hiányzik, összesen kb. 12-15 m2. A bővítéses építkezés felfordulással jár, lassú, költséges, és megváltoztat(hat)ja a jelenlegi ház fényviszonyait. De az eladás is lassú, a költözés felfordulással jár, és az új nagyobb ház, ha még nincs kiválasztva, akkor előre nem tudható, hogy vajon mennyiért találnánk és hogy tényleg kényelmesebb lenne-e, hiszen ez csak lakva derül ki. Mégis, melyik a jobb választás?

2020. júl. 24. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

mérnök+emelet ráépítés ha az alap elbírja. A mellétoldás az sosem szokott jól sikerülni.


Ha azt mondja a mérnök, hogy nem lehet, akkor eladás.

2020. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ezért kár eladni. Inkàbb toldj hozzá. Ezt eladod bagy találsz masikat mindjárt bagy nem. Addig hol laksz?
2020. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is az emeletet ajánlanám, ha megoldható statikailag/helyileg. A hozzáépítés csak akkor mutat jól, ha nagy a telek és arányosan lehet a plusz részt elkészíteni. Ha találtok mintában/színben ugyanolyan tetőt, ugyanolyan nyílászárókat, újrafestitek az egész ház felületét, akkor szinte észrevétlen tud lenni. Az szokott kicsit érdekesen kinézni, amikor a telek méretéhez képest nagy a ház és úgy tűnik, mintha teljesen ellepné a telket a ház.
2020. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem elsősporban az érdekelne, hogy hány év kihasználásról lenne szó? Nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy túlméretezik a házat, aztán pár év múlva ketten bújócskáznak benne.
2020. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
9-10 évig biztos kihasználnánk és a plusz hozzáépítéssel se lenne óriási. Kb.100-ról 115 m2 -re nőne, 4 fős családnak.
2020. júl. 25. 14:26
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
15m2 toldas miatt házat eladni jó nagy marhaság lenne. Max akkor ha egyéb hibák miatt egyébként is megvalnál tőle.
2020. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös komment tükrében én a bővítést választanám. Egy ház megvásárlása meglehetősen sok rizikót rejt, noha sokszor csak évek után borul ki a csontváz a szekrényből. Bár azt nehezen tudom elképzelni, hogy 100 nm-t ne lehetne okosan átvariálni úgy, hogy egy plusz helyiséget kapjál. Mint előttem valaki írta, a toldás nem szokott jól sikerülni, ami teljesen érthető, hiszen két külön alap kétféleképpen mozog majd. A ráépítés meg nem mindig szerencsés, tekintve, hogy a feljárást biztosítva sokszor az egész alaprajzot, valamint a fűtést is át kell építeni.
2020. júl. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!