Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez most erkély, terasz vagy...

Ez most erkély, terasz vagy loggia?

Figyelt kérdés

Párom terasznak hívja, én meg erkélynek és mindig kijavítom, de most utána olvastam és már én sem vagyok biztos benne, hogy erkély.

Családi házról van szó, az emeleten van, három oldalról nyitott és teteje sincs. Kinyúlik a házból és alátámasztásnak két oszlop jön le a két külső sarkából. És amúgy alatta is van egy terasz vagy nem tudom már mi, ami a földszinten van és ennek a teteje az erkély.

Amúgy tudom, hogy biztos nem loggia, de ha jól értelmezem az erkélynek elvileg mindig van teteje. Viszont eddig én úgy gondoltam, hogy a terasznak meg mindig van teljes alátámasztása, tehát vagy a földszinten van, vagy tetőterasz.

Most akkor mi?



2020. aug. 8. 11:42
 1/9 A kérdező kommentje:

Inkább töltök fel képet:


[link]

2020. aug. 8. 11:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Erkély - nem, nem kell, hogy teteje legyen (csak a legtöbbnek van, ha pl. egy társasházban gondolkozunk). A loggia az, aminek csak egy oldala nyitott, mert be van süllyedve a ház homlokzatáig. A terasz (elvileg) min. 20 nm; szóval ott a méretbeli különbség számít, nem az alátámasztás.
2020. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, erkély.
2020. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. És amúgy az alsó mi?
2020. aug. 8. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Az is.
2020. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
A felső erkély, az alsó teljes alátámasztású, a földön van, ezért terasz.
2020. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fölső erkély, az alsó terasz.
2020. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lol, dehogy terasz az alsó. Teraszként sem tudna funkcionálni, ahhoz túl alacsony. Bejárati ajtó előtt levő fellépőke, semmi más, pláne nem terasz. A felső meg egy életveszélyes erkély...
2021. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de az biztos, hogy nem bejárati ajtó, mert csak belülről nyílik és üveges, laikusként teraszajtónak mondanám, a bejárati ajtó másik oldalt van.

Az erkély ügyében meg nem kell aggódni, nem halt meg senki, és felújításon esett át, azért nincsenek is ezen a képen rajta a lécek, de azóta vissza lettek rakva.

2021. febr. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!