Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen jogaim vannak,ha a...

Milyen jogaim vannak,ha a szomszédban építkeznek?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki megvették a szomszéd családi házat,amit talán még nem biztos,le akarnak bontani és egy kisebb társasházat akarnak felhúzni.

Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban.

1. Mivel nem túl széles a két ház közötti udvarunk,mennyi helyet foglalhatnak el belőle? Sajnos az utcán nem lehet parkolni,így jó lenne ha betudnánk állni.

2. Ha nem lenne itthon senki napokig,mondjuk egy üdülés miatt,akkor szabad bejárást kell adnom nekik arra az időre?

3. Van valami idő megadva hogy meddig építkezhetnek az udvaromat használva?

4. Van egy kutyám aki sose volt bezárva se kikötve,nem bírná ha zárva lenne pláne ha hetek,hónapok lennének,kérhetem hogy húzzanak fel egy kerítést vagy ilyesmi?

(Anno még a szüleim házánál mikor csinálta a szomszéd a tetőt,szabad bejárást kaptak amég nem voltunk otthon h haladjanak,kaptak kulcsot a kapuhoz. A kutyánk szelíd,kedves volt,annyit kértünk mindig csukják be. Sajnos egyik nap nyitva hagyták és mire hazaértünk már nem volt meg. Pár nap múlva szólt az egyik szomszéd az utcából h meg van a kutyánk. Sajnos valaki lelőtte.. :(

)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 12. 12:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Igen igen,bocsi ha érthetetlenül írtam le. :)

Nálunk még szerencsére így van a keritéses dolog,jobb oldal a mienk baj a szomszédé a hátsó pedig közös.

És mivel alapjáraton ugye ők bontanák le a házat,ezért gondoltam h akkor esetleg felhúzhatnának egy ideigelenes kerítést ameddig dolgoznak majd a telken.

A hangzavar nem érdekes,éjszaka alszunk nem nappal :)


És arra a kérdésre tud valaki valamit ha elmegyünk pár napra itthonról,akkor kötelesek vagyunk kulcsot adni h bejöjjenek vagy az olyankor h megy?

2020. aug. 12. 13:11
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

#11

NEM ADSZ KULCSOT!

Egyszer már megjártátok, hányszor kellene még?

Csináljanak addig olyan dolgokat, amikhez nem kell hozzátok bejárkálni!

A kutyának meg legyen egy rendes elkerített rész a ti telketeken belül, normális kutyaházzal, ami lehetőleg árnyékban van, mert 38 fokban nem tud elhúzódni és a vize is felforr.

Egyébként, ki látja el a kutyátokat, amikor nem vagytok otthon?

Ahhoz nem lehetne erre az időre átvinni a kutyát?

2020. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
hozzánk csak a kerítés miatt jöttek, azt felhúzták és mentek is.
2020. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ez már másik ház,az még anno a szüleim háza volt ahol az történt.

Apum szokott jönni etetni az állatokat,ha nem vagyunk itthon. Ők társasházba laknak,oda nem lehet vinni állatokat. :)


De itt van aki félreértett,itt nem az a gond hogy ha csinálják,csak arra lennék kíváncsi h mibe szólhatok ugye bele,pl ha nem lennénk itthon pár napot akkor is kell e biztasítanom h bejöhessenek a munkások az udvarba,vagy olyanra mondhatom h bocsi,de nem leszünk itthon egy hetet mert üdülünk és kész majd utána.

Meg hogy ha lebontják a házat de ugye az még sok idő amég ott elkezdenek építeni h ahol állt a ház a mezsgyén oda húzzanak akkor fel egy drótkerítést akkor?


Köszönöm hogy írtatok :)

2020. aug. 12. 16:20
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az udvarba akkor sem mehetnek be, ha otthon vagytok, ha meg elutaztok, akkor végképp nem.

Ha elbontják a kerítést, akkor odatesznek egy ideiglenes drótkerítést, biztosítva, hogy senki nem megy a ti telketekre, mert az birtokháborítást, amiért fel lehet öket jelenteni!

2020. aug. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az,ahány ház annyi kerités szabály .

1 van ahogy már írták is,keritést az csinál,akinek ez fontos,a keritésnek a saját telken kell lenni.Amig útban van a kerités,ha meg engeded bonthatják,de visszaállitani is kötelesek.Ez idő alatt,a kutya távoltartásáról is neki kell gondoskodni,neked ez külön költséget nem jelenthet.A kapun ki be járást is időben meghatároznám,de még a telkem használatát is .

A te telkedből épitkezés jogán semennyit sem vehetnek el.

Nálunk is van 1 ilyen eset,minden anyagot egy közeli telken tartanak,és onnan szállítják át,ahogy kell.

2020. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#14 Kérdező!

Nem mindegy, hogy hol történt? Veletek történt!

Én biztos nem utaznék el nyugodtan, ilyen tragikus kutyaelőzmények után, otthagyva a kutyámat, miközben munkások járnak ki meg be.

De ez én vagyok.

Nem ismered az új tulajt, főleg a munkásokat nem fogod ismerni, azok jószerivel tojnak a kutyádra, nem fogják a kaput zárogatni, miközben sietnek, vagy a kezük tele anyaggal.

Nem tudom miért akkora gond, a kutyának leválasztani egy 20m2-t erre az időre, ha már készségeskedni akarsz, vagy nem adsz kulcsot és kész!

2020. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,nyílván azért érdeklődöm a kerítés miatt is,mert nem szeretném bezárni a kutyát mert nem bírja elviselni. Szabadon volt mindig az udvarban,de ha nem húznának fel kerítést nyílván el kell kerítenem. Mivel nem tudom pontosan mikor kezdenek hozzá és meddig tart,nyílván nem lehetünk mindig itthon,főleg ha társasházat húznak fel a telken.. és ha lesz programunk esetleg miattuk nem fogjuk lemondani.

Majd akkor meg lesz velük beszélve h ha olyan van akkor nem jöhetnek át és kész. Azt hittem köteles vagyok beengedni amikor akarnak,jó tudni h akkor ezekszerint nem.


Ez a kerítéses dolog ez nálunk még így van,lehet máshol nem,de a mi városunkba ez a törvény még él. Pont most volt egy balhé egy ismerősömnél akihez átjárt a szomszéd kutyája és megtámadta a csirkéket. A szomszédnak kellett megcsinálnia a kerítést,mert az övé volt rossz.

2020. aug. 12. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!