Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyű szerkezetes házak...

Könnyű szerkezetes házak előnyei-hátrányai?

Figyelt kérdés
Mit lehet tudni a könnyűszerkezetes házakról? Mennyire tartósak? Vannak hátrányai? Van olyan itt, aki olyat csináltatott és tudna véleményt mondani? Hangszigetelés milyen benne?

2020. aug. 29. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem rosszak, de itthon drága a faanyag, szóval nem olcsóbb a k.sz.-ház mint a téglás.

A hangszigetelés szintén elmarad a téglától, továbbá nem tartja a hőt, ami főleg nyáron zavaró. Kánikulában gyorsan átmelegszik és hiába a vastag szigetelés, klimatizálni kell.

2020. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nektek is ilyen házatok van?
2020. aug. 30. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de Németországban laktam benne pár hétig. Magamnak nem építenék ilyet, nekem ez a véleményem.
2020. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. Különben 50-50%ban megoszlanak a vélemények :/

Barátnőméknek már 20 éve az van és teljesen hibátlan. Nekem csak egyszer volt hozzá szerencsém egy hétig “benne lakni”, de az nyáron volt és van klíma.

Valaki pedig azt mondja, hogy téglából ugyanannyira jövök ki... Hát nem tudom :(

Sajnos ezekhez még annyira nem értek, de jövőre muszáj lesz belemerülni a témába.

2020. szept. 1. 00:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami olcsó, az többnyire olyan is. Amit téglaház árában adnak, az meg nem nem éri el a tégla komfortját (lásd hőingadozás). A profi, passzív ház közeli meg egyszerűen drága.

Én azt javaslom, ne a fal anyagán spórolj. A végösszeg 10% - át sem éri el a fal ára.

Gyakori reklám, hogy gyorsan kész, mert nincs kötési idő.

Hát... Manapság amikor heteket kell várni a mesterek felbukkanására, szerintem ez másodlagos.

2020. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csicsikusz ***** válasza:
0%

Milyen előnyei? Ez vicc? Ujzelandon laktam ilyenekbe télen hidegebb van a lakásban mint odakint. Nyáron meg melegebb, Kirohad gyenge, egeres, stb


Amit ajánlanék

Földalatti vagy földdel körbevont beton-tégla-kőház néhány ablakkal,szivárgás ellen katránypapir-lemeztető fölé meg oldalra. Gerendák stb mindent csak bontasbol erdemes hozni. Télen meleg nyáron hüvös. Ingyen fütéshez,gáztermeléshez érdemes az also szintre egy nagy légmentesen elszigetelt pincerészt kialakitani(biztonsági szelepekkel a gázcsövön,robbanóajtóval lent) a falevélnek komposztnak végterméknek, na attol meleg lesz még -30fokban is

Előnyök: viszonylag olcsó, nagyon erős, igénytelen, jól néz ki, természetes, környezetbarát, tökéletes klíma minden időben, ingyen energia előállító. Alapja ujabb technológiáknak(gőz+metán=hidrogén, ingyen légiközlekedés otthonról) stb..

2020. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!