Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 3 tonnás kotrógéppel fel...

Csicsikusz kérdése:

3 tonnás kotrógéppel fel lehet menni 3 méter mélly gödörből egy gerendákból összerakott feljárón?

Figyelt kérdés
Egy földalatti házat épitek az udvarunkon és majdnem telejes szélességében fel kell ásni hogy elférjen és a földet csak hátra a kertbe tudnám hordani, viszont elöl már nincs elég hely feljárohoz sem, az árok szélén pedig lehet beomolna a nehéz gép alatt. Ezért arra gondoltam,vagy 8 darab 20x20as szerkezeti gerendákból összecsavaroznék neki egy kb 60°os háromszög feljárót. Szerintetek ez így megoldható, a céges gépkezelő megengedné igy?
2020. szept. 6. 06:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat megvallva, kicsit olyan ötletnek tűnik mint sok youtubon meglévő videok melynek az a vége hogy a gép borul.
2020. szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Nem igazán értem a kérdést, helyzetet.

Van egy gödör (nem tudni milyen mély) dúcolás nélkül ebből gondolom, hogy rézsűs a határolás. Ezen a rézsűn (ha nem extrém mély a gödör még az 1:1 rézsűn is) fel tud menni.

2020. szept. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A gödör 3m. Mint ahogy azt a kérfező írta.
2020. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bazz köszi. Végül is azzal kezdte, csak a leírásra figyeltem.

3m mely gödör duc vagy rezsű nélkül nem kicsit veszélyes.

2020. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdéssel a gépkezelőt kérdezd. Szerintem nem vállalja. Nagygép kell.
2020. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a dúcolás jó ötlet csak sok deszka kell hozzá, bar az ugyis lesz mert kell a padlóhoz. Akkor inkább veszek egy nagy telket amin ugy épitkezek ahogy akarok anyám se szol bele mindenbe
2020. szept. 7. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
A dúcolás már csak azért is jó ötlet, mert ha a 3m-es gödröd megindul, a földnyomás elég csúnya dolgokra képes. Sok nem marad belőled.
2021. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!