Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Épület hőszigetelés hivatalos...

Épület hőszigetelés hivatalos elvégzéséhez milyen szakma kell?

Figyelt kérdés

Kisebb szóváltásba kerültünk itthon ezügyben. Bőviteni szeretném a vállalkozást. Burkoló szakma már megvan, azt csináljuk is de gondolom az kevés attól, hogy úgymond házakat burkolunk be hungarocellel. Esetleg az már a kőműves szakmához tartozna? vagy inkább szárazépitő? ..de az meg ha jól tudom csak a gipszkartonozást csinálja. Vagy egyéb más szakma kell hozzá?

A cél házak külső hungarocelezése és szinezése lenne. (nemesvakolattal)

Aki tud valami okosat hozzászólni az kérem tegye meg.

Idén még van lehetőség egy éves képzésekre jelentkezni és szeretnék papirt róla...

neten utána néztem de konkrét választ nem kaptam sehol



2020. szept. 15. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nagyon sokan csinálják mindenféle papír nélkül, ahogy a burkolást is ;) . Bátyám festőként is csinált már ilyen burkolást, viszont ehhez több ember kell, főleg a színezéshez. Lehet valakinek akármilyen papírja ha vacak munkát csinál. Ilyen hőszigetelésről egyszer találtam a youtube-on is komplett videót valamelyik nagy gyártótól, amiben azt forszírozzák, hogy akár egy gyakorlatiasabb baráti társaság is meg tudja csinálni. Gipszkartonozást se nagyon tanítják, max vannak ilyen 1 napost tanfolyamot ahol elmondják az alapokat, de én pl utánaolvastam a neten, és magam megcsináltam itthon amit szerettem volna.
2020. szept. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez:

Hő és hangszigetelő OKJ szakképpesítés

Azonosító 31 582 04 0100 3101

[link]

2020. szept. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1600 órása a képzés.

Van értelme 1600 órán keresztül rengeteg felesleges blabla dolgot megtanulni egy olyan "szakmáért" amit szinte bárki elsajátíthat egy Youtube videó megtekintése után??


Az anyagi veszteségről nem is beszélve, hiszen az alatt pénzt kereshetnél.

Ha csupán 3ezer Ft-os órabérrel dolgoznál, kb ötmillió Ft-ot keresnél az 1600 óra alatt.

Arról nem is beszélve, hogy az oda- és visszaút alatt is ugyanez lenne a helyzet, de ki sem merem már számolni.

2020. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* Természetesen nem szeretnélek lebeszélni a "papír szerzésről", csak rávilágítani egy másik oldalról a dologra.
2020. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

először is köszi a válaszokat.

Igen teljes mértékben igazatok van abban, hogy egy mezei parasztgyerek is meg tudja csinálni pár megválaszolt kérdés, egy segéd és 1-3 óra yt videó nézés után. Eddig is csináltunk már ilyet többször, kb 15 éve is elsőre ugy h nem értettünk hozzá és mai napig jó a fal, de van egy hatalmas probléma ezekkel kapcsolatban amit egyikőtök sem vett figyelembe. Ez pedig a hivatalosság. Egy konyha burkolást el lehet feketén végezni gond nélkül mert senki sem látja de egy ház szigetelést már nem olyan egyszerű elrejteni ez emberek szeme elől. Manapság már rengetegen kérnek számlát a csok és egyéb hasonlo miatt, mert igy kapnak még egy kis plusz pénzt. (egyik barátomék kb fél millát kapnak a gyerekre ha számlával igazolják h leszigetelték a házat. sok ilyen vabn...) számlát csak az adhat aki hivatalosan végzi a munkát, ahhoz meg végzettség kell. Ha feketén csinálod és kijön egy ellenőr mert azok már mindenhol ott vannak sajnos, akkor az olyan csekket ir h a tanfolyam árát 2x kifizeted belőle stb... irni kell az e naplót, bejelentések stb..

inkább tisztán keresek minthogy bekockáztassak egy hatalmas büntit. ezzel a szakmázal igy is elég jól lehet keresni.

2020. szept. 16. 16:09
 6/6 anonim válasza:

Szia! Szintén ebben a cipőben, csak festőként. Tanulni tanultam a szigetelést, de végezni nem végezhetem hivatalosan. Elvileg építmény szigetelő szakmával lehet csak végezni, az iparkamara ezt a választ adta. Én is elvégezném ezt a szakmát vagy csak a Hang- és hőszigetelő részét, hogy számlázni tudjak, de nem találtam egy képzést sem.

Érdekelne Te meddig jutottál az üggyel, tudtál e meg valamit?!

2021. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!