Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kerítést miért kell lesziget...

A kerítést miért kell leszigetelni?

Figyelt kérdés
A szomszédban építkeznek. A házat már leszigetelték és most ledryvitolják az utcai kerítést is. Tudom semmi közöm hozzá, hogy miért hőszigetelnek le egy kültéri műtárgyat, de kíváncsi vagyok, hogy mi értelme lehet ennek.

2020. máj. 15. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Hangszigetelik
2020. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
A dry vit nem hangszigetel, de a bogaraknak jó meleg lesz benne.
2020. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem a vizesedés ellen.

Öcsémnél is húztak 5 cm dryvit-et a garázs támfalra meg ilyen helyekre.

2020. máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.

Lehetséges, hogy azért mert a mesterek elfelejtették, hogyan kell vakolni. A dryvitozás jobban kézre áll nekik.


2.

Lehetséges, hogy azért mert a mesterek időegység alatt több pénzt keresnek dryvitozással, mint cement alapú vakolással.


3.

Lehetséges, hogy azért mert a kerítés jelenlegi festett felületén nem tapadna meg a cement alapú vakolat. Nem ismernek "tapadó híd" anyagot, vagy drágának találják azt.


4.

Lehetséges, hogy azért mert az adott kerítés alapja nem nyúlik le a fagyhatárig és a hőszigeteléssel valamennyire védeni kívánják a fagy kártékony hatásától.


5.

Lehetséges, hogy azért mert a repedéseket jobban elfedi.



Kérlek, kérdezd meg a szomszédtól és írd ide, kíváncsi vagyok valójában mi lehet az oka!?


Én is találkoztam már hőszigetelt kerítéssel és azt hittem, hogy egyedi eset.

2020. máj. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!