Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Klíma kültéri elhelyezhető a...

Klíma kültéri elhelyezhető a társasházi erkélyemen ugy, hogy senkitől nem kérek engedélyt?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy az erkély az magánterület és ha az erkély padlójára teszem a kültérit, akkor abba senki nem szólhat bele, mert a homlokzat ugyan közös tulajdon de az erkélyen padlója magánterület.

A decibel a megadott határérték alatt van, nem hangos.

Ebbe beleköthetnek a lakok?

Van itt olyan, aki az erkélyre tette a kültérit?



2020. szept. 26. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Azt tárolsz az erkélyeden amit akarsz.
2020. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

1! Nem tárolásrol szol a kérdés!!!

Kérdezö: Ami kikerül az erkélyedröl ahhoz közük van a többieknek.

2020. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Mehet, a cseppviz-elvezetes lesz a mokasabb, de az is megoldhato.
2020. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen, az erkélyre azt teszel amit akarsz. De a kondenzvizet nem engedheted az utcára, vissza kell vezetni a lakásba és vagy a lefolyóba vezetni, vagy gyűjteni kell és növények öntözésére használni. Meginni nem szabad.
2020. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Barátnőmnél is az erkélyen van a kültéri, az alatta lévő lakónak meg kettő is van ott. Senki nem foglalkozik vele. Mivel 4. emeleten lakik, így persze a kondenzvizet kénytelen vödörbe gyűjteni.
2020. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is így gondoltam, hogy az erkélyre mehet a klíma minden engedély nélkül, mivel a padlója magánterület.

A kondenzvizet ha belevezetem egy növénybe az úgy jó lesz?

Nagyon sokat csöpög a klíma?

Már van klímám de családi ház oldalaban van felfurva, itt a víz csak úgy elcsepeg a foldre.

2020. szept. 26. 13:52
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Eléggé változó a kondenzvíz mennyisége, attól függ, hogy bent milyen tevékenységet folytatsz, pl ha mosol, zuhanyzol, főzől és a páraelszívód nem kifelé van vezetve, olyankor a klíma fogja kivonni a párát a levegőből. Nálam pl a 243literes és nyitott(nincs rajta tető) akvárium miatt van sok. Barátnőménél ilyen nincs, mégis simán van 1-2 liter naponta.
2020. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Hivatalosan sajna ez is egy olyan beavatkozás, amihez kell a lakóközösség beleegyezése. A gyakorlatban viszont elég a közös képviselőnek szólni, hogy kinyomsz egy kültéri egységet az erkélyre, ami nem is látszik, ha az erkély nem átlátszó. Nekünk is az erkélyen van a padlón, falazott az erkély, így csak a feljebb lévő erkélyekről látszik, az utcaképet nem rontja, pedig nálunk kifejezetten finnyás az önkormányzat erre, mivel turistás részen lakunk. A kondenzvizet egy műanyag ládába vezetjük és azzal locsoljuk a növényeket, így az a turistáknak se csorog a nyakába. Közvetlenül nem vezetném egy virágcserépbe, mert egy meleg nyári napon simán több liter vizet is termel.
2020. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 1. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!