Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építésű házaknál hová...

Új építésű házaknál hová szokták vezetni a csapadék vizet? Csatornába gondolom nem mert ellenőrzik, utcára nem, víztározóba?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 11:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg az utcára, járdára folyik, de sok helyen látom hogy bemegy a csatornacső a föld alá az épület mellett és eltűnik a víz.
2020. okt. 12. 11:45
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nálunk bevált az ilyen szikkasztós változat,csak figyelni kell a méretezésre.

2020. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy kis terasztetőről megoldható de a nagy háztetőről rengeteg víz lefolyik. Pláne most hogy egy hétig esik.
2020. okt. 12. 12:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze a fenti példával csak a módszert akartam szemléltetni... a családi házhoz nyilván nagyságrendekkel nagyobb gödör kellett; ezért írtam, hogy a méretezés fontos, matekoztunk előtte rendesen, nehogy kicsi legyen.
2020. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Általában a ház előtti csapadékgyűjtő árokba vezetjük, ha ez nincs, akkor föld alatti szikkasztó kamra, aminek a térfogatát a tető területe határozza meg. Nagyobb tetőknél a kúlé kavicsos töltés nem praktikus, mert egyszerűen kevés a térfogat a kavicsok között.


[link]

2020. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az utcára, onnan meg megy a vízelvezető csatornába vagy árokba.
2020. okt. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 De La Cruse ***** válasza:

Kertbe fűre vagy fa alá.

Gyűjteni is szokták kádba ha van az udvaron kutya akkor a melegben tudjon az is fürödni.

Ezer dologra jó az esővíz, szóval érték.

Szennyvízcsatornába küldeni.... egyenesen környezetgyilkosság.

Mindig az a legjobb ha növények alá kerül a földbe.

2020. okt. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Anyáméknál házilagosan csináltunk néhány kavicsos szikkasztót. Már megvan vagy 6-7 éve, panasz nincs rá. A lényeg, hogy jól legyen kivitelezve, és méretezve.

Persze ez sajnos nem mindenhol megoldás. Ahol én lakom, ott annyira magasan van a talajvíz, hogy max nyáron szikkadna el, máskor meg állna a víz az udvaron. Mi a ház előtti esővízgyűjtő árokba vezetjük. Nállunk az önkormányzattól kellett rá engedélyt kérni (mármint ha az ember hivatalosan akarja csinálni), fizetni se az engedélyeztetésért nem kell, se a rákötésért.

Anyáméknál (másik, nagyobb város) a ház előtt az út alatt van esővíz-elvezető csatorna (nem szennyvíz). Ott is rá lehetett volna kötni, de a kivitelezés, engedélyeztetés több lett volna, mint a szikkasztó házilagos kivitelezése. Ráadásul a lehullott csapadék mennyiségével, és a tetőfelülettel arányosan m3-enként elvezetési díjat is kellett volna fiztni.


Szennyivíz-csatornába sehol nem lehet kötni, ráadásul nagyon hamar le is bukik az illető. Errefelé elég gyakran füstöltetik a csatornákat, és járnak, nézik, hogy kinél füstöl az eresz!

2020. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amelyik házaknál néztem, ott nincs a kertbe kivezetve a fűre, hanem a ház mellett lemegy a föld alá. Árok sincs a házak előtt.
2020. okt. 15. 20:22
 10/12 anonim ***** válasza:

8/9 vagyok. Akkor vagy valamilyen szikkasztó, vagy ciszterna van a föld alatt, vagy valamilyen csatornába be van kötve. Mint írtam, ez lehet akár föld alatt csővezetékben futó esővíz-gyűjtó csatorna, vagy szennyvízcsatorna. Utóbbi esetben mindenképpen illegálisan megvalósítva.

Tényleg a ciszternáról még nem is írtam. Vannak direkt földbe ásható műanyag esővízgyűjtők (nem túl olcsók), vagy házilag kivitelezett vízzáró betonból öntött nagy tároló. Nyári hónapokban kitűnő öntözővíz-forrás!

2020. okt. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!