Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jobb oldali szomszédommal...

Jobb oldali szomszédommal közös betonkerítésem építem, viszont a szomszédnak van ott egy bódéja ami magasabb mint a kerítés és ráfolyik a csapadék, amivel tönkreteszi a festést, az alapokat. Nem hajlandó csinálni semmit. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Megvárjam még anyagi károm keletkezik, s bíróság, de attól félek 2-3 évig nincs eredménye, vagy egyszerűen kalapáljam el, abból tanul? Nagyon zavaró, hogy bizonyos emberek megkárosítják más tulajdonát, és egyszerűen nem érdekli őket.

2018. márc. 21. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd köteles a víz elvezetésről úgy gondoskodni ,hogy az másnak ne okozzon semmilyen kárt sem .

Azért az nem úgy van ,hogy őt nem érdekli .

Elő körben az önkormányzatnál kérjél segítséget .

2018. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Panasszal élhetsz a jegyzőnél...
2018. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
tettem bejelentést már januárban a jegyzőnél, azóta semmi... 1 m ft-ba került a kerítésem, ez meg tönkreteszi és szarik rá. ha a törvény nem segít, vmit csinálni fogok, mert nem ezért dolgoztam, hogy egy mihaszna manusz tönkretegye. Mivel semmije sincs kb, behajtani sem tudom a károm :|
2018. márc. 21. 22:30
 4/16 A kérdező kommentje:
vagy egyszerűen szétdöntöm a bódéját, mivel elérem a saját telkemről is. ezt bizonyítani sem tudja
2018. márc. 21. 22:49
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon rossz irányba haladsz. Amikor felhúztad a kerítést, tudtad,hogy ott áll a bódé?

Ne fejtsd el, hogy ha kárt okozol a szomszédodnak, akkor te húzod a rövidebbet.

2018. márc. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
esetleg egy kis féloldalas tető a kerítés tetején ami visszafolyatja a vizet a bódéja alá. Majd cselekszik, ha már neki is érdeke...
2018. márc. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
megbeszéltem vele,hogy a nád/tyúkól maradványok helyett helyett építek egy tömör falkerítést, festve cseréptetővel. Az előző tulajt nem zavarta hogy a nádra, illetve hozzá folyik az esővíz, engem viszont igen. Szóltam neki vmi megoldás kellene, nem érdekli. Tehát ő kárt okozhat nekem és nekem semmi jogom? A jobboldali kerítésről van szó, tehát hozzám tartozik. Jegyző sz*rik rá, nem válaszol. ez megint milyen módszer? kifizettem az illetéket a birtokvédelemre, s nem reagál... ez meg tovább károsít, s tök természetes neki.
2018. márc. 22. 20:01
 8/16 anonim ***** válasza:

A kerítés megfelelő részére rozsdamentes acéllemezből egy terelőt kell készíteni, ami eltereli onnan a lefolyó esővizet.

Mellesleg ha a kerítés később lett építve mint a bódé, akkor már tervezéskor evvel lehetett volna számolni...

2018. márc. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
tehát ha hozzád átfolyatják a vizet, tönkreteszik az építményed, akkor te inkább vágsz le a telkedből. akkor kívánom neked ezt én is.
2018. márc. 23. 12:34
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

"tehát ha hozzád átfolyatják a vizet, tönkreteszik az építményed, akkor te inkább vágsz le a telkedből. akkor kívánom neked ezt én is."


Nem tudom konkrétan ez melyik válaszhoz érkezett.


Egy biztos: Megoldást kell keresni. Ez nem olyan dolog, hogy feladják matematika érettségin hogy fél kiló narancs mennyibe kerül, ha kilója adott összeg.


Véleményem szerint Nem arra kell törekedni, hogy a szomszédot hogyan hibáztassuk, hanem egy egyöntetű megoldást kell találni.

Nyílván az is egy megoldás, ha bíróságra megy az ember. De minek ez?

Magyarok vagyunk. És a magyarok képesek szolid körülmények közt is tárgyalni, megoldással válaszolni a felvetődő problémákra, nem úgy mint más külföldi népek...


Kár elveszteni az együttműködés lehetőségét, minek ez a sok erőszak?

Nem elég van belőle nemzetközi és világszinten is? merre haladunk, mit szeretnénk?

2018. márc. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!