Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 15 cm szigetelést szeretnék...

15 cm szigetelést szeretnék rakni a padlásra a födémre. A födémem betongerendás betonkefnivel. Nikecellt vagy kőzetgyapotot tegyek??

Figyelt kérdés
2020. okt. 24. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszí. Sokat segítettél! Te egy igazán rendes ember vagy.
2020. okt. 24. 20:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben 16 cm-es Padlap-ot tennék.

Így tárolásra is tudnád használni a padlást a későbbiekben.

2020. okt. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi megneztem. Nem lenne rossz, de 3x ára van.
2020. okt. 25. 08:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Padlap? Sokszor van belőle akció, akkor kell megvenni.

Lerakni nagyon könnyű mert nútolva van, és nagyon szép padlásteret lehet kialakítani vele. Hatalmas tároló területet is nyersz vele.

Ha nem tökéletes a tető víz szigetelése, (nincs párazáró fólia), akkor érdemes lerakás után 1-2 réteg viaszos lazúrral átkenni.


Ha mégis drágállod, nikecellt is letehetsz, és arra OSB táblákat fektetsz.

Olcsóbban jössz ki, de az már két emberes, nehezebb munka.

A tároló terület itt is megvan.


A kőzetgyapottal dolgozni látszólag könnyű, pedig azzal a legrosszabb dolgozni a szúróssága miatt, és ha lerakod burkolat nélkül (és burkolat tartó keret nélkül, amit külön kellene megépítened), akkor a padlásteret utána már semmire nem tudod használni.

Cserébe viszont abba biztos hogy soha nem mennek bele a rágcsálók.


A hőszigetelések árán kívül ezeket a szempontokat is érdemes figyelembe venned.

2020. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, sajnos a nikecellbe belemegy az egér. Átgondolom mi legyen.
2020. okt. 25. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk eleve nem játszott, hogy bármit tároljunk a padláson, egereknek sem szeretnénk lehetőséget adni. Ezért kőzetgyapotot raktunk le, épp 15 centiset, átfedéssel két rétegben. Nagyon jól szigetel, nyáron még nem ment 26 fok fölé a hőmérséklet, télen meg jól bemelegednek a szobák, és jól tartja a hőt, ritkán indul be a fűtés. Előtte 3-4 óránként bekapcsolt a termosztát.
2020. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Átfedéssel? 5 és 10 cm ert? Táblásat vagy tekercseset? Milyen gyártótól? Akár privátban is irhatsz. Köszi.
2020. okt. 25. 17:29
 9/12 Dave092 ***** válasza:
Létezik ám lépésálló kőzetgyapot is. Én azt tennék, tűzálló :)
2020. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Létezik. Gondolkodtunk is rajta, de ár-érték arányban nekünk nem érte volna meg, főleg, hogy soha nem járunk fel a padlásra.

Reggel már írtam választ, de úgy látszik, nem küldtem el. Szóval alulra párazáró fólia, ha szükséges, rá a 10 centis táblák, szépen, pontosan egymás mellé. Arra keresztbe, úgy, hogy minden találkozásnál fedjen, az 5 centis táblák. Nagyon fontos, hogy pontosan rakd, mert hőhíd keletkezhet. (építész rokonom instrukciói alapján raktuk). Rá páraáteresztő fólia. Ez viszont feltétlenül kell! 6 éve raktuk le, de szuper, rengeteget jelent.

2020. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!