Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 6,6 méteres betongerendából...

6,6 méteres betongerendából 60 centiméterenként van egy a tetőtéren, ez megfelelő? Elég erős?

Figyelt kérdés
Adott egy tetőteres ház ami 6,6 méter széles,ès 11 méter hosszú. Betongerenda van keresztben 6,6 méteres 60 centinként. Ez elbírja a tetőteret?

2018. ápr. 23. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen gerenda?

E, G, F?

2018. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos :(
2018. ápr. 23. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen terhelést szándékozol neki adni.

Nem mindegy a gerenda típusa, a régi típusú nem előfeszített gerenda, akkor nem teherviselő födém, csak járásra alkalmas. Ha újabb típusú E gerenda, akkor az elég nagy teherbírású, de mindenképpen vasalt felbeton kell ahhoz, hogy terhelhető legyen.

A 6,6 méteres fesztáv a max amit E gerendánál megengednek és ha jól tudom, akkor csak duplázva terhelhető, vagyis nem ártana egy statikussal beszélned. Ha csak szimplán van rakva akkor sincs semmi probléma, akkor ugyanaz a helyzet mint a régebbi gerendák esetében, mert akkor statikussal tervezett vasalattal egy monolit szerkezetet kell a létező födém felett kialakítani miközben alulról a létező födémet használod zsaluzatnak és azt kell alátámasztani.

2018. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Tökéletesen egyetértek előttem szólóval.

2018. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy statikussal,jövő szerdán megnézi. Ez igazából nem rég épült ház,de nem lett befejezve,és így akarom megvenni,és befejezni.

Szerdán írok majd ide,hogy mire jutottunk.

2018. ápr. 25. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!