Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2 felnőtt és 2 gyerek részére...

2 felnőtt és 2 gyerek részére hány négyzetméteres házat érdemes építeni? Szerintetek mennyi a legoptimálisabb?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 11:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%
Azért a 8nm egy röhejesen kicsi szoba nem tudom hol élsz te de egy gyereknek szüksége van térre
2020. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Mi az, hogy hol élek? Mégegyszer leírom: az a minimális méret! Nem én szerintem annyi, így nem attól függ, hogy én hol élek... lehet hogy laikusként nem vagy ezzel tisztában, de az ép.iparban minden egyes helyiségnek, annak rendeltetés szempontja szerint van egy minimális mérete és én ezt írtam le, nem vélemény! Amit te írsz, az vélemény! Hogy a gyereknek tér, és ezalatt a tér méretét értjük nem pedig meglétét, abban nem feltétlen értünk egyet, mert egy gyerek örül a saját szobának ha sokáig nem volt, nem a tér nagyságának örül, de abban egyetértünk, hogy a 8m2 az nagyon szűkös (de inkább a berendezhetőség tekintetében az!) és a "szerintem", az nálam ezután jött. Ha már személyeskedünk, akkor nem tudom hol élsz, ahol megengedhető ez, hogy idegen emberhez így szólj hozzá! A mondat közepe szerintem elhagyható lett volna, úgy is értettelek volna!
2020. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
A mai gyerekeknek virtuális tér "kell". Ülnek egymás mellett és nyomják a telefont/tabletet/laptopot. Szerintem teljesen mindegy milyen neműek (akar vegyes is lehet) egy 16nm-es közös szoba bőven elég. A házunkat magunknak építjük nem a gyereknek. Ha kirepülnek egy szoba, konyha is bőven elég lesz...
2020. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
39%
Mi most 155 negyzetmeteresbe koltoztunk be (epitkeztunk) es el se tudom kepzeno h kisebbe hogy fernenk el negyen vszeg eleg szukosen. Nem nagyzolasbol mondom de tenyleg
2020. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

14

Aztán meg amikor a gyerekek kirepülnek akkor meg bújócskázhattok. Szerintem egy kisebb alapterületű padlásteres ház mindenképpen jobb választás, mert a felső részt le lehet zárni ha nem kell.

2020. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%

15: Akkor majd eladják.

Mért lakna 5 fős ingatlanban 1-2 ember? Lehet a hobbid 3x akkora lakás fenntartása, mint amire szükséged van, de az elszegényedés receptje.

A gyerekeknek is kell a kezdőtőke a sajáét, külön lakásukhoz.


Nem véletlenül szűnik meg az adókötelezettség ingatlanra 5 év elteltével, mert annyi idő alatt életszerű, hogy másfajta élethelyzet van, amihez más méretű ingatlan kell.

Egy élet alatt jellemzően 5-6-féle ingatlan kell 5-15 éves periódusokkal.

2020. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16

Az emberek többsége nem költözik pár évente. Főleg ha valaki magának felépít egy házat, onnan nem fog elköltözni 50-60 évesen amikor minden emlék oda köti.

2020. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%
Mivel nem költözik, nem válogat házat az ember fia, ezért kell (sajnos) önzőnek lennie ilyen téren. Én 100nm-nél nagyobb házat nem építenék. Sokat kell azt majd még fűtenem... Idős koromra az is nagy lesz. Öregen a küszöb is akadályt jelent, minél kevesebb lépcső legyen. 5 fok már kész börtön is lehet.
2020. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!