Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül minimum egy...

Mennyibe kerül minimum egy ilyen állom otthon? 4 fős család részére.

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 1000-1200m2-es telek, viszonylag jó vagy örökpanorámás telekkel(hegyen, ami a városra néz).

4 fő részére kb 250m2-es ház, kinti nagy medencével, jakuzzival, szaunával, nagy, jól felszerelt konyhával, minden gépesített, mindenhol legyen komfort érzeted, de ne a csilivili luxus dolgoktól, de azért mégis legyen átlag feletti, jó minőségű. 3 férőhelyes garázs.

Legkorszerűbb fűtés, és minden, ami kell egy ilyen házba.


Mennyibe kerül egy ilyen ház minimum mindennel együtt?


Budaörsön nézegettem nagyon jó telkeket, de csak a telekért kérnek 30 milliót. Építeni szeretném majd a házat.

A telek árán kívül mennyi lehet egy ilyen ház?


Szerintetek mennyi egy ilyen ház vége, mindennel felszerelve?


Tudom, a tervező mindenre pontosabb választ ad, de egyenlőre ez csak egy álom... 21 éves vagyok jelenleg.


2015. ápr. 9. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 80-100 millió
2015. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kovpet ***** válasza:

A budai hegyvidéken, gazdagéknál egy ilyen telek is 100 misi. Rá a ház meg a csillagos ég.


Nem lesz neked ennyi pénzed soha. Ami nem is lenne baj, a nagyobb baj, hogy nekem sem :) Sőt. Kettőnknek együtt sem, de még ha be is szállna az első két kommentelő, akkor sem :)

2015. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 éve dolgozok és eddig 6 milliónyi megtakarításom van kezdőként. A kérdést nem viccből tettem fel.

Nem sajnáljátok egyébként az időtöket arra, hogy provokáljatok egy ismeretlent? Semmit nem tudtok rólam..

Tudom, hogy kevesen engedhetnek meg maguknak ilyen dolgokat, és sajnálom, hogy ti nem vagytok benne ebben a szűk körben.

Talán ha nem játszanátok az időtökkel felesleges dolgokon, akkor le is tudnátok rakni valamit az asztalra.

2015. ápr. 9. 11:42
 4/12 kovpet ***** válasza:

1 év alatt 6 milla megtakarítás? Gratulálok hozzá. Akkor már csak 10-20 év kell a sikerhez.


Mivel foglalkozol amúgy? Pályakezdőként 21 évesen a fél misis fizetés is kiemelkedő, de annyit megtakarítani havonta már eléggé a hihetetlen kategóriát súrolja, ha nem haragszol meg.

2015. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a telek árakról van fogalmad,

ezen a példán láthatod az épület fajlagos bekerülési költségét

nettó m2 ár: 150 417 Ft

bruttó m2 ár: 191 030 Ft

[link] (a pdf-ben)


Nagyon nagy a különbség a teleknél a hely és fekvés szerint. Az országban a legdrágább Bp és környéke. Bp. től km -ként megy le az ár.

2015. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2 munkahelyem van jelenleg, pénügyekkel foglalkozom, illetve programokat írok és tervezek mellette. És folyamatban van egy vállalkozás, amihez kis tőke kell, mégis sokak számára elérhető szolgáltatást nyújtok majd, ami minden háztartásban gyakran előforduló probléma.

(és jelenleg van levédve egy saját program, amire eddig 7 ajánlatot kaptam már, de egyiket sem tartom alkalmasnak érte. Ez egy kisebb 8 számjegyű összeg.)

2015. ápr. 9. 11:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogyan védsz le egy programot? :)
2015. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Magát a tervet védtem le, ami alapján működik a program.
2015. ápr. 9. 12:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Egen? :) Melyik hivatalnal?
2015. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Érted kár a szóért is...
2015. ápr. 9. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!