Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építész - tervezőhöz megyünk?

Építész - tervezőhöz megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan találkozunk egy építész - tervezővel, aki megtervezi a házunkat.

Mire számítsak, kb mit fog kérdezni? Nekem pl konkrét elképzelésem van a ház elrendezésével kapcsolatban, természetesen tudom, hogy sok tényezőtől függ pl a fürdő elhelyezkedése, vagy a terasz stb de azért valamennyire figyelembe fogja venni az én kívánságaimat?

Kb mennyi ideig leszünk ott nála, első alkalommal mindent meg kell beszélni? Pl fürdőben a csempe mintája is?

Szívesen olvasnám a tapasztalataitokat az első találkozásról. Köszönöm.


2020. okt. 25. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

a csempe mintáját majd a kivitelezésnél a burkolóval kell megbeszélned.


Nyilván felméri az igényeiteket (szobaszám, háznagyság, stb.), és javasolni fog olyan megoldásokat, amik építészetileg is kivitelezhetőek.

Semmiesetre se úgy indulj neki, hogy ráerőszakolod a saját (szakmailag valszeg nem megalapozott) elképzeléseidet. Hagyd, hogy javasoljon neked megoldásokat! Hidd el, nagyon jó ötleteik szoktak lenni - olyanok, amik neked eszedbe se jutnak.

Nyilván a végén lesz egy kompromisszum...

2020. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Natessék.... kíváncsiságból rágugliztam, kb. ugyanezt írja ez a blogger is!


[link]


"Nekem az a véleményem (és nagyon sok építésznek is), hogy a tervező dolga, hogy tervezzen, nem a megrendelőé. A kockás papírra felrajzolt alaprajz sokaknál kiveri a biztosítékot… Az előre elképzelt beosztás annyira megköti a tervező kezét, hogy közben rengeteg bravúros ötlettől eshettek el, ahelyett, hogy a tervező szabadon ötletelhetett volna rajta. "

2020. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Tudom, hogy ők szakmailag értenek hozzá, de pl ha erdő közelében van a telek, én pedig a nappaliból szeretnék kilépni a teraszra, ami az erdőre néz, akkor ezt figyelembe veszi azért?
2020. okt. 25. 17:23
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Megpróbálja 1000szer is a vevőre ráerőszakolni ugyanazt a google ról letöltött tervrajzot, minthogy dolgozzon rajta
2020. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
300ezerbe belefér 90 fokkal elforgatás
2020. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki fog kérdezni, nyugi! Még tán arról is, hogy milyen szokásaitok vannak, mit szerettek, mennyire fontos nektek a napsütés, vagy pont az ellenkezője, stb. stb.


De persze a HÉSZ is behatárolja, hogy pl. a telken belül hová építhettek.

2020. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

4-es: lehet hogy te ilyennel találkoztál, de hidd el, hogy a többség nem ilyen. Nem kóklerhez kell fordulni.

És persze meg is kell fizetni a jó építészt. Nem teszkógazdaságost választani! Lehet, neked csak ilyen sikerült...

2020. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

- Hová akartok építkezni? Telek van-e már?

- Mi az igényetek? Lakók és szobák száma, nappali-konyha mérete?

- Hobbi, otthoni munka?

- Extra igények: szauna, konditerem, medence, 12 fős ebédlő, stb.

- Szintek száma

- Garázs, pince, terasz legyen-e, mekkora?

- Alacsony energia igényű ház, vagy csak érvényes szabályoknak megfelelő?

- Hány évre tervezitek a házat? (A gyerekek nem lesznek örökké gyerekek)


Ezeken kell most alaposan elgondolkodni.


Véletlenül se vedd bántásnak, de semmi jó nem szokott kisülni a "saját alaprajzból". Bízd nyugodtan arra az emberre a tervezést, aki már több tucat házon van túl. Hidd el, ez a szakmája.


Természetsen szabadon véleményezheted a tervezését, de hagyd, hogy saját erőből csináljon neked vázlatokat. Aztán ami tetszik nektek, abból készít egy tervet.


Már csak azért sem jó, ha előre odatolsz neki papíron valamit, mert sok "tervező" ilyenkor átkapcsol bólogatóba, gyorsan bekeretezi, megszínezi, esetleg megigazít rajta egy-két főfalat aztán cső. Neki így is jó, te meg majd ott állsz a magad által tervezett házadban, ami a legritkább esetben szokott elsőre jól sikerülni.

2020. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Megpróbálja 1000szer is a vevőre ráerőszakolni ugyanazt a google ról letöltött tervrajzot, minthogy dolgozzon rajta"


Sajnos igen, van ez a réteg, aki így dolgozik. Őket meg kell próbálni elkerülni. Mi is imádjuk a "háztervező" statikusokat.


Szerintem a családi ház tervezés az egyik legnehezebb része az építész szakmának. Egy viszonylag kisméretű epületbe egy halom funkciót kell csatolni, anélkül hogy zsúfolt vagy zavaró lenne.

1500 m2 irodaépületet gyorsabban tervez az ember, mint 100 m2 családi házat egy bonyolultabb telekre.

2020. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. okt. 25. 18:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!