Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az emberek miért nem a föld...

Az emberek miért nem a föld alá kezdtek építkezni?

Figyelt kérdés
Szerintem praktikusabb mint a föld felé emelni egy házat és biztonságosabb is, stabilabb
2020. nov. 10. 06:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Igen, sokkal jobb.

Pl. jobban gombásodik, nehezebb szellőztetni, világítani, természetes fény juttatni be.

Az a frány eső és hó is lefelé igyekszik.

Ez mind előny.

2020. nov. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
No meg talajszerkezet. Gránitba göndrött vájni nehéz, de az eredmény stabil. Öntéstalajon miféle technológia lenne költséghatékony?
2020. nov. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nyilván nem faszerkezet lenne xd
2020. nov. 10. 06:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Oké, könnyűvel kezdj, mondjuk építs egy kutyaólat, úgy, hogy lefelé haladsz vele. Majd meséld el, hogy hogy sikerült.:)
2020. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Én inkább a kérdezőt kérdezném azzal kapcsolatban, hogy szerinte milyen téren praktikusabb :D 0-24 muszáj fűteni, mert hideg lenne, fény nincs, azt is folyamatosan termelni kéne, növények kihalnak, gyakorlatilag az ember is. Szóval miért is praktikus egy pincében élni a bor tárolásán kívül? :D
2020. nov. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Marmint milyen növények halnak ki?

Nembiztos h télen hidegebb lenne mint fent

2020. nov. 10. 08:17
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Fura hogy az előző kommentelők úgy írnak erről, mintha valami kitalált marhaság lenne...

Pedig léteznek dombházak és léteznek barlanglakások is, utóbbi pl. megtekinthető a szentendrei Skanzenben is ha valaki érdeklődik, szerintem kifejezetten kellemes. :)

Az ő leírásuk erről a lakhelytípusról:

Barlanglakások

Az Észak-magyarországi falvak jellegzetes épületei voltak a domboldalba, löszfalba vájt barlanglakások, melyek főleg a vidék szegényeinek nyújtottak otthont. A télen jól fűthető, nyáron kellemesen hűvös lakhelyek – ha fényűzőnek nem is voltak mondhatók – ésszerű megoldást jelentettek a nélkülözőknek. A tájegységünkben felépülő barlanglakások izgalmas példái a népi építészetben megnyilvánuló leleményességnek és kreativitásnak.

2020. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

A barlanglakás nem egyenlő a pincelakással :D

Kérdező: a növények fontoszintézis folyamat ismerős? :D Ha nem kapnak napfényt, akkor nem élnek. Vagyis bocs, nem kihalnak, hanem alapból nem élnek meg egy pincében, hacsak nem valamilyen úton-módon sikerül olyan szinten bejuttatni a napfényt, hogy a teljes lakást beterítse.

Továbbra is probléma, hogy nincs szabad kilátásod semmire, ami elég hamar depresszióhoz vezetne.

Viszont nem viccből írtam, valóban érdekelne, hogy ha a kérdező szerint praktikusabb, akkor szerinte miért az.

Mellesleg a komolyabb amerikai titkosszolgálatok (és társai) munkavégzésének helye általában földalatti.

2020. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

#8

Nyilván nem egyenlő, de a föld alatt van, tehát a kérdező feltételeinek megfelel.

Fény is jut be, vannak ablakai, van kilátás.

2020. nov. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Én személy szerint nem szeretnék a föld alatt élni, nem tudom más hogy van vele. Lehetek még eleget a föld alatt, ha elpatkolok.

Nekem fontos lelki szükséglet a fény, a látvány, a nap, a hó, még az eső is, évszakok és azok változásai. Fontos megérezni tavasszal a nyitott ablakon beáramló illatát a földnek, a nyíló virágoknak.

Az ember nem föld alatti létre lett tervezve, bár lehet, hogy eljön az az idő is, amikor arra kényszerül.

2020. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!