Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jó napot kívánok! Volna...

Száko Alexandra kérdése:

Jó napot kívánok! Volna lehetőség egy alkalmi vételre Erdészettöl gömbölyű 5m hosszú 20x20 tölgy gerenda és 15x10 méretben szarufának való,érdemes ezt választani a fenyő helyett?

Figyelt kérdés

Sokkal nehezebb mint a fenyő 100ft al drágább db-ja mint a fenyő

Gömbölyűben építenémbe van valakinek tapasztalata?



#Építkezés,fa
2020. nov. 14. 10:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a 20x20 8m hosszú a 15x10 5m hosszú
2020. nov. 14. 11:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tölgy az örök élet. De megmunkálni is harcosabb. A kérdés hogy milyen fajta fenyő?
2020. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vörös és lúcfenyő
2020. nov. 14. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen a tölgyre szavazok.

Nem is lehet összehasonlítani a két fát.

2020. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A "gömbölyű" alatt ha közel kör keresztmetszetet értesz, le lehet azt is szélezni.

Nálunk az egész tetőszerkezet akácból van. Hogy mért pont abból, azt ne kérdezd, nem én építettem a házat. Mindenesetre 40 év elteltével sincs vele baj.

2020. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért van abból, mert az keményfa.

A tölgy is az.

2020. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nahát... ha most nem írtad volna le, "nem tudtam volna", hogy az akác keményfa.

Oké, csak én legtöbbször fenyő tetőszerkezeteket látok. Újonnan épülő házaknál főleg. Akác, tölgy, egyéb keményfa szerintem ritkább.

Annak idején, kb 10 éve itt az oldalon fel is tettem a kérdést akác tetőszerkezettel kapcsolatban. Kb csak kioktató választ kaptam, hogy mit gondolok én mennyibe fog az kerülni, stb. Egy istennek nem akarták megérteni, hogy nem építkezem, csak informálódni szeretnék egy meglévő akkor 30 éves házzal kapcsolatban.

Igen, nyilván a kemény fa, mint a neve is mutatja, keményebb, tartósabb, nehezebb. Mérnökként nekem is van ennyi anyagismeretem, nem vagyok teljesen sík a témához. De a fenyő sem egy-két évet bír. Arra jutottam, hogy valószínűleg anyagi megfontolásból, spórolásból és az egyszerűbb megmunkálás miatt választják sokan mégis a fenyőt. Az is elvan értizedekig.

2020. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
A kör keresztmetszetet nem tudom hogyan gondoltad beépíteni, főleg ha csapolni kell. Mindenképp le kell szélezni minimum az egyik oldalát. Az pedig elég nagy meló a tölgynél. Ha jó minőségű a vörösfenyő, az sem rossz választás. Azzal könnyebb dolgozni, kevesebb lesz a munkadíj.
2020. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most kör vagy négyszög a keresztmetszet?
2020. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi az hogy gömbölyűben építeném be? Mit akarsz építeni fából gömböt? Istenem :-)
2020. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!