Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Győri zártkertben lehet...

Győri zártkertben lehet emelni a beépíthetőséget?

Figyelt kérdés

Győrben szeretnénk zártkerti ingatlant keresni, bővíteni, majd hosszútávon ott élni.


A bökkenő sok esetben az, hogy Győr önkormányzata max. 3%-os beépíthetőséget határozott meg ezeknél a telkeknél. Felfelé általában lehet gondolkodni bővítésben (2. szint), de az alapterület sokszor a 30 m2-t sem haladhatná meg, mert olyan "kicsik" a telkek. Ha viszont körbenézünk, sok palotát látunk a környéken, ami biztos meghaladja a 3%-ot.


A kérdés a következő:

Van valamilyen eljárás, amivel el lehet intézni, vagy valamilyen szabály, amire lehet hivatkozni, hogy többet lehessen beépíteni?


Köszönöm előre is a segítséget!



2020. nov. 19. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs legális módja. Azok a nagy házak kivétel nélkül feketén épültek. Én nem tenném fekete projektbe a nehezen spórolt pénzemet, de hát ez én vagyok.
2020. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Van valamilyen eljárás, amivel el lehet intézni, vagy valamilyen szabály, amire lehet hivatkozni, hogy többet lehessen beépíteni?"


Nem lehet.


"Felfelé általában lehet gondolkodni bővítésben (2. szint)"


Ez sem igaz, 4,5 méter a maximum magasság.


"sok palotát látunk a környéken, ami biztos meghaladja a 3%-ot."


Ők illegálisan építették a házukat.


Győrben zártkerten még ingyen sem laknék.

Általában nincs víz csak villany.


A legjobb Sáráson meg ugyanannyiba kerülnek az ingatlanok mint az építési telkek.

Még a legjobb a rabkerti zártkerti övezet, de az meg szeméttelep mellett van.

A sashegyi, szabadhegyi, dunacenteri, ipari parki zártkertekbe meg akkor sem költöznék ha fizetnének érte, az a legalja, lepratelepek.

2020. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Közben kutakodtam egy kicsit, és a következőket találtam.


Győr városrendezési terve szerint a legtöbb zártkerti ingatlan (amerre mi nézelődünk) Mk minősítést kapott, vagyis "kertes mezőgazdasági övezet".


Győr építési szabályzata szerint az ilyen besorolású telkeken


"a korábbi építési előírásoknak megfelelően engedélyezett és már meglévő lakóépület kizárólag lakás céljára, legfeljebb 120 m2 összes hasznos alapterületig bővíthető, újjáépíthető az elő-, oldal-, hátsókertre vonatkozó előírások betartásával. A lakóház épületmagassága legfeljebb 3,6 m lehet, kivéve, ha az övezeti jel az SZT-n mást tartalmaz. Az ilyen lakóépület telkén közműpótló létesítmény és legfeljebb 45 m2-es kiegészítő épület elhelyezhető." (77. § 6. pont)


Illetve 3%-ról csak az általános mezőgazdasági övezetnél (Má) van egyáltalán szó.


Nekem ettől még kuszább lett az egész történet...


Nem okoskodni szeretnék, hanem csak megérteni ezeket a szabályokat! Ti ezt hogy értelmezitek?

2020. nov. 19. 11:37
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt úgy értelmezem, hogy egy 120 m2-es családi házat felhúzhatsz ott.

De inkább keress egy építészmérnököt, ő biztos jobban átlátja ezt, mint mi. És akkor már arról is beszélhettek, hogy amit te szeretnél, azt ő mennyiért tervezné meg.

2020. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem arra megy ki a játék hogy ne 20+ millióért kelljen üres placcot venni.


Nem véletlen hogy ennyi új ház épül az összes környező faluban, ahol kb harmad-negyedannyi a telekár.


20 percre a városházától, faluban, vettem 2.5-ért rendes építési telket júliusban. Szerintem te is jobban jársz. Jogszabályozósdiba kihullhat a hajad is.


Dél fele olcsóbbak az ingatlanok, cserébe lerobbantabbak a falvak is. Szigetköz egész fullos, de 10 millió alá max Győrladaméron tudsz menni ha van közmű éa nincs bonyolult tényező.

2020. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Keress falvakban inkább, a győri zártkertben nincs víz, gáz, közvilágítás, aszfaltút, csatorna. Víz nélkül meg nem lehet élni. Fürödni sem tudsz. 10 percre Győrtől dél vagy keleti irányba vannak falvak ahol 2-3 millióért már lehet üres telket venni, az összes közművel. 20 Percre Győrtől pedig kb. ingyen vannak a telket.
2020. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Melyik falvakat ajanlanatok déli illetve keleti irányban?
2020. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Van olyan zártkertes utca, ahol víz-gáz-villany is van ;) Csak még nem belterület.
2020. dec. 2. 08:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Melyik utca az?
2020. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyhegy :)
2020. dec. 7. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!