Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mostanában építkezők! Milyen...

Mostanában építkezők! Milyen négyzetméterártól dolgoznak mostanában a kivitelezők?

Figyelt kérdés
A szerkezetkész és a kulcsra kész ár is érdekel, illetve főleg a belépő és középkategóriás árak Bp. környékén. A felső határral tisztában vagyok, hogy a csillagos ég.

2020. nov. 24. 15:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

400e alatt atveros ajanlatok vannak ugye azt tudjatok????

El sem tudjatok kepzelni milyen trukkokkel tudnak lehuzni hiaba van szerzodeses, abbol hianyozni fog peldaul a haz kiemeles vagy a talajmechanikat te sporolos meg aztan szolnak hogy bocs ide nem eleg a normal meretu savalap - maris visz par milliot pluszban...

2020. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11!

A talajmechanikai vizsgálatot, általában csak lejtős terepen írnak elő kötelezően. Sík teleknél meg ásás közben derülnek ki a dolgok. általában 50x90es alappal számolnak, akikkel én csináltatom ők 50x110-el dolgoznak, aztán, ha nem jó föld lehet 2 méter mély is ami persze növeli az árakat. Ezt egy kivitelező nem tudja előre! Talajmechanikát az építtetőnek kellene intéznie, és már az első megbeszélésre magával vinnie! Ebben az esetben nincs meglepetés.

Én idén 22-50 millió között kaptam árajánlatokat ugyanarra a házra, mindegyik árajánlat lényeg az volt, hogy még kb 20% alapból ráment mert minden is extrának számított, és persze a tervezés sem volt benne előzetesen. Nem a legolcsóbbat választottam, de maradtam az alsó mezőnyben azért. És mivel ők a környéken több házat is építettek, néhány tulajjal beszéltem is és mindenki nagyon elégedett volt velük. Szóval így épül fel 30-ból. De biztos van sok olyan aki inkább kifizeti 50 +20%-ot mert lehet jobb lesz miközben ugyan abból az anyagokból épül.

A kivitelező 10 év mindenre kiterjedő garit vállalt! kivéve a nyílászárok mert arra csak 7, de magára a tetőszerkezetre tetővel 30, falazatra 50 év

2020. nov. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12 !

A talajmechanika csak egy pelda volt de latom nem erted... pont ezaz hogy nem kotelezo de erosen ajanlott mert az olcso aru kivitelezok bedobjak a trukkot hogy szar a talaj tobb beton kellett... te meg laikuskent nem fogod tudni mi van es csengetsz...

Es meg kismilloo ilyen tetel van amin le tudnak huzni ezek az olcso csabito ajanlatokkal...


Vagy nincs benne egy csomo tetel ami nem extra hanem ekerulhetetlen kotelezo dolog peldaul EC biztositasa a melosoknak, terulet korbekeritese, behajtasi engedely, stb stb

2020. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"olcso aru kivitelezok" erről az jut eszembe, hogy a márkaszervízben 6800 ft/liter áron adják azt az olajat amit, neten vagy autósboltba megveszel 1500-2000 ft/liter áron.

Szóval az, hogy valami olcsóbb az nem biztos hogy rossz! Ami drága az nem biztos hogy jobb!


De, amúgy meg a megbeszélésen rá kell kérdezni, milyen pluszköltségek várhatóak stb., a részletkérdésekről én 150 pontból álló kérdőívet kaptam, 90 valahány oldalas útmutatóval, amiben benne voltak még linkek a beépítésre kerülő anyagok linkjeivel. Erre kaptam 2 hét felkészülési időt. Majdnem 3 órás volt a megbeszélés ami csak ezekről szólt. Ezt megelőzve a tervezéssel kapcsolatos megbeszélés meg 5-5.5 óra... és még 2x módosítás is volt benne de az már e-mailben történt. tehát van lehetőség mindenre rákérdezni. És akkor még most következik a gépészet és villamosság pontosítása. ez is lesz néhány óra. Viszont itt már benne van az árban az általam meghatározott dolgok, darabszámok, típusok, színek csak a pontos helyeket kell beméretezni. pl: hol legyenek a kapcsolok, víz kiállások stb.

2020. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Persze aki alapos es tudatos az igy csinalja ahogy te es en :)

A maradek 90% kesz atbaszba.

2020. nov. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tele van a facebook a "20 millióból családi ház építés" ajánlatokkal. Aztán menet közben jönnek szépen a rejtett költségek, problámák.


Kb. 4 hónapja történt:


Tisztelt éppíttető lebetonozott saját kezűleg egy betonplaccot a "vállalkozó" iránymutatása szerint (zéró tervezés). Amikor elkészült, kijött a banda, 5 nap alatt összeszögelt egy távolról házra emlékeztető valamit (falak, tetőszerkezet, de fedés már nincs!)

Felmarkolt 12 millát és azóta semmi hír felőle, vagyis egy dolgot mond: majd jövünk.

A tisztelt éppíttető faanyaga azóta ázik, vetemedik.

Ja, de ez "olcsó" volt.

2020. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16!

Ez egy 500e/m2-es árajánlatnál is megtörténhet, csak akkor 20 millióval lép le az egyén nem 12 vel. És bárki, bármit állít, semmi garancia sincs arra, hogy egy kivitelező tényleg felépíti azt amit vállalt. Az egyetlen megoldás, ha szakaszonként utólag van fizetve.

Utóbbi ellenpéldája, hogy a megrendelők egy része szintén nem szeret fizetni... és ez sem ritka eset, sőt talán még gyakrabban előfordul mint fordítva.

2020. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Tele van a facebook a "20 millióból családi ház építés" ajánlatokkal. "

Tény sok ilyen van, de többnyire ott van a leírásban, hogy a telek plusz költség, közmű plusz költség. A 20 millió meg fűtéskész állapotot takar, minden olyan "extra" nélkül amitől már lakható a ház.

Pl: nincsenek ablakpárkányok, a tető párkány nincs burkolva, eresz csak körbe a tető körül, nincs redőny, helységenként 1 konnektor és 1 kapcsoló a maximum, lábazat nincs leszigetelve és vakolva stb. Szóval ezek nélkül lehet laki egy házba, ha meg kéri valaki mindjárt 2-3 millió plusz. Telekre 4-5, közmű elvisz 1-1,5-öt, és már egyből 30 +áfánál járunk.

2020. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!