Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezzek olyan telekre, ami...

Építkezzek olyan telekre, ami kb 80 méterre van egy eléggé forgalmas vasúttól? Zajfogó kerítéssel, magas tujákkal lehet tompítani a vonatok hangját?

Figyelt kérdés

#építkezés #zaj #vasúti sínek
2020. dec. 23. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Valamennyit lehet tompítani a hangon de meg akkor is zavaró lenne, és a hangon kívül meg ott van a rezgés ami akkor keletkezik mikor elmegy mondjuk egy teher vonat( remeg a csillár a tányér a szekrényben...)

Ha a szomszed felől nincs kialakítva a zaj fogó és ott dudál a vonat akkor semmit nem ért az xszázezer forintos beruházás. És a felépített ház is igencsak alku képessé válik mikor el szeretnéd adni mert meguntad a zajt.

2020. dec. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyik barátom 100 méterre építkezett a vasúti sínektől.... Hát mit mondjak, ha náluk vagyunk és épp eszünk, megtapasztalhatjuk, milyen lehet parkinson kórosnak lenni.. más hátrány egyelőre nincs, de azért az, hogy napjában kb 10x megremeg a ház alapjaiban, nem hiszem, hogy jót tesz hosszú távon.
2020. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Kérdezz meg valakit, aki nem csak vendégségbe megy ilyen helyre, hanem ott él.

A vasút mellett lakók ugyanúgy megszokják a vasútat, mint egy pesti ember az autóforgalmat.

2020. dec. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
3: alig várják, hogy elköltözzenek onnan, ezért első kézből mo dhaton, hogy nem olyan, mintha autóforgalom lenne ;)
2020. dec. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Én is vasút mellett laktam 10 évig, és soha egy pillanatra nem zavart.
2020. dec. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Építkeztünk olyanra, most is abban lakunk.

Én ott is nőttem fel, a szomszéd telken építkeztünk.

Amikor gyerek voltam még gőzmozdonyok jártak: 324-esek, majd 424-esek. Aztán dízel mozdonyok, most pedig villanymozdony.

A dízeleknél tényleg lehetett érezni a hosszú tehervonatokat, de a villamosítással együtt síneket is cseréltek, sokszor észre se vesszük se a menetrend szerinti személy/IC vonatokat, se a tehervonatokat.

Az a ház ahol felnőttem 84 éve áll, nincs rosszabb állapotban mint más hasonló korú ház. Sőt, a fiatalabb fő utcai házak közül több rosszabb állapotban van (egy időben nagy volt a teherautó/kamion forgalom, sok ház megrepedezett miatta)

2020. dec. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Szüleim balatoni nyaralója 3 háznyira (kb. 40-50 méter) a vasúttól. Déli part, így elég forgalmas vonalról van szó. Mikor kicsik voltunk, egész nyarakat töltöttünk ott, sosem zavart a zaj. Gyerekként inkább mindig attól féltem, hogy kisiklik egy vonat és letarolja a környéket. Rezgést pedig nem tapasztaltam. Elég régi a ház, még a nagyapám építette, de nincsenek repedések.
2020. dec. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Engem nem zavart. Bár nem tudom pontosan hány méterre van tőlünk a vasút, az biztos, hogy légvonalban nem lehet sokkal több mint 80 méter. Nem tudom hogy egyéni érzékenység vagy a közeg is fontos, de megszoknom sem kellett, soha fel sem tűnt, hogy vasút megy nem messze tőlünk. Minket semmiben nem befolyásol vagy zavar.
2020. dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Én biztos, hogy nem építkeznék ott!

És nem azért, mert én nem tudnám megszokni, mert elég rugalmas vagyok és nem vagyok zajérzékeny. Hanem azért, mert egy építkezés manapság csilliárdokba kerül és ha már beleinvesztálok, belefogok, túlélem, akkor már ne olyan helyen legyen, ahol már a felépítés pillanatában is a felét-negyedét éri a környezet miatt.

2020. dec. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Jöttek olyan válaszok, hogy őket nem zavarja és az épületben sem tett kárt. Elhiszem.

Ha én lennék a helyedben, kedves kérdező, akkor oda nem építkeznék. A zaj (ritka esetektől eltekintve - most még) fennáll. Ha netán eladásra kerülne az ingatlan - a vasút közelsége értékcsökkentő LEHET.

2020. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!