Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha kinéztem egy telket, meg...

Ha kinéztem egy telket, meg lehet keresni egy építőiparai céget, hogy építsen rá egy kulcsrakész házat, úgy, hogy a telket is ő veszi, mi meg fizetjük a szerződés szerinti összeget?

Figyelt kérdés
Most futottunk bele egy ilyenbe, igaz, messze van tőlünk, de az ötlet nem rossz. Létezik ilyen megoldás is?

2020. dec. 26. 14:02
 1/6 A kérdező kommentje:
javítás: építőipari
2020. dec. 26. 14:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át logikusan, te megbízol valakit, hogy vegyen egy telket a világ végén, építsen rá egy házat, ami neked megfelel és majd te a végén fizetsz??

Természetesen létezik, de nem ilyen formában. Vannak beruházások, amelyek látványtervek alapján előre adják el a lakásokat/házakat. Kb előre fizetsz a beruházónak, aki még semmit nem tett le csak egy telket.


Vagy nem teljesen értem az elképzelésedet. - A tessék itt van 50 millió és kulcsra kész házat akarsz venni, akkor már most megteheted. Az hogy hol helyezkedik el abba nagyon nincs beleszólásod, vagy tetszik vagy sem.

2020. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megveszed a telket és keresel egy céget, aki teljes kivitelezést vállal.

A telek besorolására figyelj, valamint nézz szét először, mi mennyibe kerül, valószínűleg súlyos meglepetések fognak érni.

2020. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre fizetsz, bármit lehet.

És kétszer kifizeted az ingatlan adót...

A holdról jöttél ugye?

2020. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, nem, nem, én nem szeretném előre megvenni a telket, hanem azt szeretném, hogy "felbérelek' egy építőipari céget, aki megveszi, és megépít egy házat, (ebben benne van a telekár is), de én egyben fizetem, mintha vennék egy teljesen új házat. Egy ilyennel találkoztam, csak messze van tőlem ez a lehetőség, de ha akkor vki más, ezt meg tudta csinálni, akkor csak létezik olyan építőipari cég, aki ezt vállalja.


meg tudnám venni a telket külön, de papíron kellene, hogy nem, a csok és áfa visszaigénylés miatt.

2020. dec. 26. 21:51
 6/6 A kérdező kommentje:
dehogy fizetem kétszer az ingatlanadót, nem értitek a kérdést
2020. dec. 26. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!