Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kulcsrakész könnyűszrkezetes...

Kulcsrakész könnyűszrkezetes háznál van plusz költség?

Figyelt kérdés

Tudom, a telek, alapozás, közmű, engedély. De azonkívül, a fürdőszobába pl wc, kád , nyilászárók stb az benne van az árban (250.000 ft/nm) vagy ezekért még külön kell fizetni?

Lehet buta kérdés csak érdekel. Egy 50nm mennyiből jön ki? Kérlek olyan írjon, aki már építettett könnyűszerkezetest vagy van tapasztalata.



#könyűszerkezetes
2020. okt. 31. 21:26
 1/5 A kérdező kommentje:
250 000 egy oldalon láttam, nem tudom ez reális-e vagy ez egy túl olcsó megoldás?
2020. okt. 31. 21:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Kulcsrakeszben szerintem a szaniterek is benne vannak.burkolatok,festes minden.na persze x ft/m2 arig,azon felul rafizetos.

Azt hiszem talan a konyhabutor nincs benn egyedul.

2020. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igy van ahogy kettes irta

DE:

Millio helyen tudnak lehuzni pluszban... peldaul kozlik h szar a taaj ezert melyebb alapozas kell ami plusz 2 millio peldaul

2020. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na én éppen a tervezés fázisban vagy generál kivitelezővel.

Külső alapterülettel számolnak elvileg. A felületes típusterves árajánlat 244000 ft/m2 + áfa volt.

Majd némi változtatás a belső elrendezésben, 4 m2-el nagyobb lett, így 258000+áfa volt, de benne volt már az alternatív +25%-os megoldás is ami az építési előírások miatt kell. Nagyjából arányosan növekedett.

A kulcsra kész árban nincsenek benne:

lámpák, burkolatok (járólap, laminált...), szaniterek (wc, mosdó...), csapok. Ha falsík alatti wc tartályt vagy csapokat szeretnék azok sincsenek benne az árban. Viszont, minden beépítéshez szükséges anyagot és munkadíjat tartalmazza. Lehet venni gres lapot 10000 ft/m2-t vagy olcsó járólapot 2000-ért...

Redőny és szúnyogháló extra költség.

A lakható állapotú háznál mindenből van egy alapáras verzió, pl beltéri cpl ajtóból 2 típusból 30 féle színárnyaltból választottam. Vagy külső vakolat szín min 50 féle alapáron.

Tervezés, statika, energetika és fmv még rádob kb bruttó 1 milliót.

Még nincs meg a végleges ár, de a redőnyök rolós rovarhálóval, burkolatok, szaniterek csapok, lámpákra max bruttó 2-2,5 milliót szánok összesen. Ki lehet hozni jóval kevesebből, de egyszer akarom jóra megcsináltatni.

Ha ezt a 3,5 milliós plusz költséget is rászámolom, akkor min. bruttó 310000 Ft/bruttó m2 körül várható bútorok nélkül. A végleges ár 2 héten belül meglesz. Még nem tudom milyen sallang költségek keletkeznek.


Több árajánlatom is volt hasonló elven dolgozik minden cég.

Nem ez volt a legolcsóbb, de a megbízhatóság megéri a felárat szerintem.

2020. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4+

5% áfa miatt ennyi! 310000

27% áfával már 374000

2020. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!