Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bővítés engedélyeztetése?

Bővítés engedélyeztetése?

Figyelt kérdés

Volna egy házunk amit bővítenénk oldalra.

Magunk szeretnénk csinálni. Mert ugye nem olyan egyszerű jó szakembert találni.

Még a tervet meg kivitelező nyilatkozatban stb stb benne lennénk. De azt nem akarnánk, hogy egy külön csapat építkezzen.

De a hivatalos dolgokhoz mindent egy fővállalkozónak kellene csinálnia. És az embereinek.


Mondták, hogy lehet utólag is rgy fennmaradási engedélyt kérni, de az bírsággal jár.


Aki ezt megcsinálta, az tudna egy két dolgot írni?

Hogy mennyire volt sikeres? Hagyták hogy fennmaradjon az építmény? Mennyire kötöttek bele? Mennyi volt a bírság? Stb.


És pl az elévülés az most is érvényben van? Mert családon belül volt olyan régen, hogy építkezetk, és mit tudom én 10 év után elévült a dolog, és utána maradhatott az építmény.



2021. jan. 7. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:

"Mondták, hogy lehet utólag is rgy fennmaradási engedélyt kérni, de az bírsággal jár."


Ez nem így van. Nem jár bírsággal, de ebben az esetben nem lehet fennmaradási engedélyt kérni.


Le van írva törvényekbe, hogy milyen építménybővítés engedélyköteles vagy bejelentésköteles és/vagy tervköteles.


Ha engedélyköteles akkor engedélyt kell kérni.

Ha bejelentés köteles akkor bejelentést kell tenni, de sok esetben kell étdr-be is.

Ha tervköteles akkor terveztetni kell és kell étdr.


Van olyan eset hogy egy bővítés nem engedély, bejelentés vagy tervköteles. Ilyen esetben csak fogod és felépíted.

Az hogy mikor melyik vagy átolvasod a törvényeket vagy keresel egy műszaki ellenőrt vagy építészt.


"az elévülés az most is érvényben van? Mert családon belül volt olyan régen, hogy építkezetk, és mit tudom én 10 év után elévült a dolog"


Nem évül el soha. Csak nem fognak bírságolni. De 80 év múlva sem fog kapni használatbavételi engedélyt.



Összefoglalva, ha ti csináljátok engedélyek nélkül és a szomszéd feljelent titeket vagy észreveszi az építési hatóság akkor vagy bírság vagy bontás vagy bírság/bontás együtt.

Ha 10 évig nem buktok le akkor nem kaptok bírságot de használatbavételi engedélyt nem fogtok kapni, nem lesz szabályos, a tulajdoni lapra sem kerül rá a bővítés, ha meg zavarja a szomszédot később akkor a jegyző lebonthatja. Pont egy ilyen esetem volt, a jegyző egy 30 éven garázst bontatott le, az új kötekedős szomszéd miatt.


"De a hivatalos dolgokhoz mindent egy fővállalkozónak kellene csinálnia. "


Ez sem igaz, de ebben most nem mennék bele mert bonyolult jelenleg a generál nélküli építkezés.

2021. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!