Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nagyságrendileg mennyibe...

Nagyságrendileg mennyibe kerül egy új ház építése? Pl.: egy nyugati faluban, Vas megyében? Telekkel mindennel, modern, de átlagban közepes minőségű dolgokkal. tetőrrel 170-180 nm.

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 19:31
 1/9 A kérdező kommentje:
4 éve, 12 millióért vettünk egy ilyet, 85-ös építésű, azóta ráment már 15 millió ft (bútorokkal mindennel). és most hogy lassan elérjük a 30 milliós összköltséget feljött bennem a kérdés, hogy építtetni nem lett volna-e egyszerűbb. még 10 millió megy el a kültérre és a melléképületre (van egy 50 nm-es melléképület is), így az összköltség 40 millió lesz. Vajon annyiból felhúzhattam volna? udvar térkövezve van, új tető, melléképület és a ház is teljesen felújítva, szigetelve.
2021. jan. 8. 19:34
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy ház építése olyan 400 ezer / nm.

Mondjuk ilyen nagy háznál egy kicsit olcsóbban ki lehetne hozni, de 300 ezer alá 100%, hogy nem lehetne levinni. Azaz 170 nm = 51 millió. Plusz a bútorok, ami egy új házba is kell. Plusz a telek, ami mondjuk nálatok nem sok, olyan 5 millióból meglehet. Plusz a térkő.


Hát, ez olyan 60-65 millió újonnan.

Ti meg 40ből kihoztátok. Igaz, a szigetelés biztos gyengébb, de azért ez szép profit.

2021. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább már 400-500 ezer/négyzetméter (a helyszín adottságaitól, meg a bekerülő gépészettől /pl. fűtési mód, klíma stb./, meg a stb. től függ), néha el lehet érni a 300-350eFt-os négyzetméter árat de az egy nagyon alapszintű kategória. Ha meg passzív ház, napelem, talajszondás hőszivattyú és minden csoda akkor még 500 ezer fölé is mehet.
2021. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Munkatársamnak 190 hasznos m2, tetőtérrel, 60 ba meg áll telekel együtt ami 4 volt. jelenleg fűtéskész a ház. 5% áfával.
2021. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mostani biztos hogy sokall olcsóbb mint az új.
2021. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem a 95 m2 alapterületű ház kb 31 millóba áll meg kulcsrakészen konyhabútorral. telek 5m , közművek 1 m. Össz kb 37 és az udvarhoz hozzá sem nyúltunk, nincs kerítés stb.
2021. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ez eléggé hihetetlen nekem, ennyi pénze kinek van? vagy tényleg mindeki csok és hitel kombóval nyomja?? úgy felment mindennek azára mint állat.. én a szigetelésnél is már neccesnek éreztem a beruházást, mert enyhén szólva is túl van árazva.. 2,5 millió ft volt a szigetelés és a színezés.. havi 33-ról 25 e Ft-ra csökkent az átalány a gázra.. szóval szerintem sosem térül meg ez a beruházás, de mindegy, megvan.. köszi a válaszokat, akkor azért jól csináltuk!
2021. jan. 10. 11:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Amíg van elég ember, aki meg tudja fizetni, addig ilyenek lesznek az árak.


Én úgy 5 éve nézegettem lakásokat (még CSOK előtt!!!), és ledöbbentem egyfelől az árakon, pl tágasabb, jó helyen lévő újépítésű lakás Pesten 110 millió, de ami még nagyobb döbbenet volt, hogy pár héten belül el is kelt!

És mind ilyen, a legtöbb újépítésű társasházban lévő lakást még az átadás előtt eladják!


Aztán a CSOKkal most már nem csak ezek a nagyon gazdagok tudnak ilyen áron venni/építeni, hanem egy középosztálybeli pár is. Babaváró 10 millió, csok 10 millió, csok kedvezményes hitel 10 millió, az már 30 millió. Ha van pár milliójuk (akár családi segítséggel) megvenni egy telket, akkor simán építhetnek ennyi pénzből egy 80+ négyzetméteres új, nagyon jól szigetelő otthont. (a jó szigetelés miatt nagyon alacsony lesz a rezsijük, szóval még azon is sok pénzt megspórolnak)

2021. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 vagyok, nincs csok csak 20 millió hitel, a többi önerő. És nem örököltem, csak jól keresek.
2021. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!