Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A nyugati országokban van...

A nyugati országokban van vagy vannak olyan országok ahol lehetséges saját kezűleg házat építeni? Ha lehetséges akkor megérheti?

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy van ilyen, de biztos vagy benne, hogy menne a dolog? Egyszerre kellene profi szinten űznöd először építész, aztán kőműves, majd ács, tetőfedő, közben víz, gáz, központifűtés szerelő, villanyszerelő, burkoló, és festő szakmát. Ilyen polihisztorból pedig kevés jut egy négyzetkilométerre... Én építőiparban dolgozom húsz éve, tizenöt éve vállalkozóként, de nem merném bevállalni, hogy kulcsrakészen csináljak meg egy házat saját kezűleg.
2016. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Belegondolva lehet nem kéne. :(
2016. jan. 25. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Vannak ilyen országok. Az Egyesült Államok és Kanada kiesik, mert ha jól sejtem nem vagy állampolgár. Velük szemben az Európai Unióban szabadon élhetsz bárhol. Régen Magyarországon nagyon sok ház épült úgy, hogy összefogtak rokonok barátok és maguk építették fel. Nem egy nagy tudomány az egész, a tervek alapján akinek van egy kis érzéke hozzá, az belejön, mindig van a társaságban néhány hozzáértőbb. Nem egy rakétatudomány. Azt modnom ne add fel, de Magyarország már csak ilyen pesszimista, negatív hely, hogy ne csinálj semmit, mert úgyse fog sikerülni, csak belebukhatsz bármibe kezdesz. Mondj nemet és vágj bele! Teljesen egyedül nehéz lesz, de ha számíthatsz segítségre, akkor nem lehetetlen. Magyarországon is megoldható, csak kell legalább alibiből építésvezető. Ha a tervek szerint épül fel és szakember időnként megnézi, iránymutatásokat ad, akkor baj nem lehet. Könnyűszerkezetes házat érdemes, egyszintes amerikai stílusút, az a leggyorsabb és a legkevesebb munkával, kevés segítséggel felépíthető. Tágas lakótér, nagy garázs, műhely. Ha jó minőségű anyagokból épül, akkor nem fog szétrohadni, szétesni. Vannak speciálisabb részek, ahová szakember kell, de ha vannak ismerősök, akkor az is olcsón megoldható.
2016. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző, amit itt felsoroltál, természetesen lehetséges lenne, viszont ebben az esetben nem valósul meg a kérdező által írt "saját kezűleg" része a dolognak, mert ez már messze nem az. Így, ahogy leírtad, én is simán meg tudnám oldani, de ez már úgynevezett "kaláka", amikor család, barátok, ismerősök, és ismerős szakik vesznek részt az építkezésben. Ha a kérdező valami ilyesmire gondolt, akkor én kérek elnézést az egyes válaszomért, de ha a sajátkezűséget szó szerint érti, akkor fenntartom, amit először írtam. Egyébként pedig a mai építőipar már nem egészen arról szól, hogy a téglákat összeragasszuk habarccsal, és teszünk rá egy tetőt, rengeteget fejlődött az iparág, és egyre több olyan része van a ház építésnek, ahonnan nem lehet a szakembert kihagyni. Nagyon könnyen hőhidassá válhat pl. egy szigetelés, ha azt nem megfelelően építik be, utólag vagy javítható, vagy nem, a mai épületvillamossághoz képest a régi épületvillamosság általános iskolai fizikaszertáros gyakorlóáramkörnek számít, a fűtésrendszerek sem lettek egyszerűbbek (pl. padlófűtéssel kombinált radiátoros rendszer, vegyes kazánnal, és gázkazánnal, az egyszerűség kedvéért pufferrel, stb...) nem beszélve az adminisztrációs részéről, mert valakinek nem ártana az e-naplót is vezetni, ha egyszer szeretnél az ingatlanodra használatbavételi engedélyt is kapni. Ez nem pesszimizmus, csak ma már tényleg így működik.
2016. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ökörmozgó válasza:
Távoli őserdő közepén lehetséges.Mindenképpen megéri...amíg észre nem veszi a helyi építésügyi hatóság.
2016. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Magyarorszagon is lehetseges. En igy csinaltam.

Hogy megerte-e? Kb. 1/3-abol felepitettem, mintha szakember csinalja. Persze lassabban, hiszen en nem ertem ra egesz nap epiteni.

2017. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!