Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Olyan valaki véleményére...

Olyan valaki véleményére lennék kíváncsi aki szántó/mezőgazdasági terület mellett lakik.Építkezési telket vennénk mezőgazdasági terület mellett. Minden negatívum és pozitívum érdekel! Mennyire hangosak a gépek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 18:17
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
41 éve ilyen helyen lakom. Egy évben kèt nap aratás van. Pár nap egyéb földmunka. Jelentéktelen. Nem zavar. Meg hát nem ülök otthon. Sokszor mig melóban vagyok megcsinálják. Emiatt nem kell aggódni. Pozitìvum hogy legalább hátsó szomszédom biztos nem lesz mert csak földek vannak
2021. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Falun lakom körbe vesz mindnehonnan a mezőgazdasági terület de nem tűnik fel.

Az, hogy néhanapján dolgozik ott pár gép kombájn, bálázó, traktor stb. egyáltalán nem zavar fel sem tűnik észre sem veszem. Ezek főleg napközben dokgoznak, kombájn egy évben 1x szántani szintén 1x szoktak nem tudom ez kit zavarhat. Esetleg ami zavarhat, hogy nyáron amikor este permeteznek és pont erre fúj a szél pár perce erzed a szagát.

2021. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak a permet a probléma.


A 2es írta, hogy néha érzi a szagát. Nos, ha a szagát érzi, akkor a mérget is beszívja a tüdejébe.


Döntsd el, hogy neked ez mennyire fontos szempont, évente 2-3x méreggel elárasztva lenni.

2021. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék, hogy a kombájnosok, traktorosok nem ismerik a magánterület fogalmát. Van a telkünknek egy nem bekerített része, tavaly előtt ősszel ültettem be akácossal, a nyáron zokszó nélkül zúztak át rajta két kombájnnal és a két pótos traktor is ment volna utánuk, ha nem szólok neki, hogy ugyan kerüljön már egy 200 métert.

Aztán még a kombájnosnak állt feljebb, mikor szóltam neki, hogy ő ott megy át ahol akar, ha nincs bekerítve... Na mondom az fasza. remélem jövőre is ő jön ide aratni, már várom...

2021. jan. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Bocsánat, hogy belekérdezek. Én is szeretnék építkezni és szintén van a közelben mezőgazdasági terület. Permetszert milyen messze tud elvinni a szél? Mennyire tud veszélyes lenni?
2021. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
Sok permet veszélyes a szél is viszi. De én pl még sose éreztem. A gazdának szélbe szórja ki hogy pocsékba menjen. Meg nem permeteznek állandóan. Ha a szomszéd permetezi a fáit onnan inkább átjön
2021. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Volt mar, hogy kint setaltam szélben permeteztek es 2 km ről éreztem rettenetesen büdös. De otthon nagyon ritkán érzem talán 2x fordult elő eddig a 27 évem alatt tehát a ház epiteset nem erre alapoznám. De igaz amit fentebb írtak sokkal gyakrabban érzem a szomszéd permetjét.
2021. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A telekkel szemben búza mező van, az mellett mind két oldalról kukoricás. Nekem a kilátás tetszett meg nagyon. Egyébként lakó övezet és már 10-20 éves házak is vannak a környéken. De nyílván jobb ha körbejárjuk és nem úgy epitkezunk hogy nincs bővebb infó.
2021. jan. 12. 14:41
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy búza vagy kukorica van a földben, az nem releváns.

Folyamatosan változik ugyanis.


Nekem kicsit furcsa lenne a szántóföldet bámulni, de ha neked tetszik, akkor hajrá!


Amikor permeteznek, akkor be kell menni, és semmi bajotok nem lesz!

2021. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!