Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csempe és járólap burkolása...

Csempe és járólap burkolása előtt a zuhanyzó részen kent szigetelést vittem fel a vakolatra. A vízszintes részen és a falnál kb. 20cm magasságában a szigetelés elkezdett vizesedni. (A többi részen szépen megszáradt a szigetelés). Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Most nem merem elkezdeni a burkolást. Vagy érdemes nedves felületre ráburkolni?

A vakolat talán nem száradt ki? De a fenti részen ugyanakkor lett vakolva, ott minden rendben.

Sőt van olyan vakolás (igaz simító) melynél 2 nap után ment rá a kent szigetelés, ott is rendben van a felület.

A helyiségben ráadásul többnyire meleg is van 10-15fok, amikor ott vagyok fűtöm is a helyiséget, és alig 3m2-es fürdőszobát könnyű felfűteni. És mégis nagyon nehezen szárad.


2021. jan. 30. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A vakolat hónapokig is száradhat. Lehet a tégla is vizes volt stb.. Szóval igencsak időigényes a száradás.
2021. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig gyanús, hogy ez vízszivárgás. Van ott vízvezeték a falban, ahol látod, hogy vizesedik? Ez új építés, vagy egy régi felújítása? Nem csak valaki véletlenül engedett egy kis vizet egy alkalommal, és a kispriccelt víz ott maradt?
2021. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
egy régi ház felújításáról van szó. Tényleg olyan mintha vízszivárgás lenne, megnézem újra. Ha igen csak a padlóösszefolyó csőnél lehet vmi gond,mert ott a vizes, de víz nem folyt le rajta még soha, új a cső! a zuhany csapokhoz vezető csőnél meg nincs vizesedés. Arra gondoltam még igaz h a vakolat a felső részeken kiszáradt, de talán lent nem száradt ki még (plusz az aljzat is ahol padloponozva volt),mert végülis hőszigetelve a padló nincs, közel van a talajhoz, tél van, nehezen száradhat. Más nem jut eszembe.
2021. jan. 31. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Jártam már úgy, hogy egy október végén megjavított vízszivárgás helye áprilisra száradt ki. Szóval, ha most nem szivárog, akkor is érdemes lenne várni a burkolással. Persze, ha sürgős, mert pl. nem tudtok fürdeni, az más. De sanszos, hogy akkor a csempe hamar le fog jönni, ha nem tudott előtte eléggé kiszáradni.
2021. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Külső fal?

Nálunk (Kádár-kocka) kicsapódik a pára a zuhany alsó sarkában a szilo-fugára (vagy nem szárad meg a fürdés utná ott maradt) - mertn incs szigetelve még a ház kívülről. Szóval szerintem attól is lehet, hogy áthűl a fal és vagy kicsapódik ott a pára (amitől lassabban tud megkötni/száradni a kenhető szigetelésed), vagy csak szimplán lassítja a hideg a száradást.

2021. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Vmi ilyesmire gondoltunk mi is. A ház nem szigetelt se padló, se fal. Vagy esetleg az lehet h hiányos a talajnedvesség elleni bitumenes szigetelés.
2021. febr. 1. 15:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és igen külső fal!
2021. febr. 1. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!