Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A tetőn a tartó gerendák mért...

A tetőn a tartó gerendák mért vannak így kivésve?

Figyelt kérdés

[link]


Egy régi házról van szó. Nekem teljesen normálisnak tűnik, de ... édesanyukám kicsit paranoiás és néha bele lát nem realisztikus dolgokat amúgy teljesen normális folyamatokban.


... Ezért légyszíves valaki elmagyarázná pontosan hogy mire valóak ezek a vájatok, mért csinálták őket, a kép alapján mikor történthetett stb...


Csak hogy letudjam nyugtatni édesanyukámat.


Előre is köszönöm.



2021. febr. 26. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy bontott anyagból építették (simán előfordulhatott) és a másik épület szerkezetében ott volt egy tám vagy bármi és annak a fakötésének a helye.

Vagy ennél az épületnél volt egy támgerenda/dúc és annak a fakötése.

2021. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát maximálisan kizárható hogy valaki így akarja rongálni a házat és meggyengíteni a szerkezetet?


(Tudom, szürreális, de tőlem nem hiszi el ha én mondom)

2021. febr. 26. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az kizárható.

Fakötés helye.

2021. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bontott anyag 100%. A képen úgy nézem az valami szék állás lehet egy karpánttal. A függőleges oszlopban a kivésett fészek ebben az esetben nem befolyásolja a szerkezeti stabilitást, mivel fentről kapja a terhelést nem az oszlopra merőlegesen.
2021. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, azért ez így eléggé gyanús nekem.

Ez lehet szándékos is. Meggyengítik a szerkezetet, a ház összedől, és akkor így, balesetnek tűnik a gyilkosság.

Én óvatos lennék, riasztó/kutya/költözés stb

2021. febr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bontott anyag szerintem is de az nem azt jelenti hogy veszélyes vagy rossz!Nekem is van benne bontott anyag 42 éve áll rendessen semmi baja!Ha majd cserélitek új legyen minden igaz a faanyag ár elég borsos,gondolom régen is ez volt a motiváció!Ha nem vagy biztos hivj ki egy tetőfedő bádogost,kérj szakvéleményt!
2021. febr. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok Lehet hogy rosszul irtam ácsot kellene megkérdezni, vagy annak megmutatni!A megnyugvás kedvéért.
2021. febr. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahol régen laktam, ott a padlás egyik felén egész máshogy voltak a gerendák mint a másikon, és ott voltak ilyenek. Azt mondta a mindentudó szomszédbácsi, hogy a háború alatt belövést kapott a ház, és így sikerült kijavítani. Ettől függetlenül kívülről egységes volt a tető és stabil is - a héjazatot cserélték 30-40 évente de a gerendákhoz nem kellett nyúlni.
2021. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!