Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építésű házakban miért...

Új építésű házakban miért nincs alapból ablakredőny?

Figyelt kérdés
Drága? Járhat bármi hátránnyal, hogy van redőny? Egyszerűen nem értem ez miért nem alap manapság.
2021. febr. 26. 21:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én meg pont az látom, hogy az újépítésű házaknál gyakorlatilag mindegyiknél meg van a redőny ELŐKÉSZÍTÉS, és akár már kivitelezési szakaszban lehet kérni a redőnyt (plusz pénzért, piaci áron).
2021. febr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem most épül 95 m2-es ház, nincsenek padlóig érő ablakok csak a teraszajtó.

Rajtett tokos alu redőny 450.000 Ft-ba került.

Emiatt növelni kellett a szigetelés vastagságát, a lábazattal együtt, ami +190.000 Ft.

A teraszajtón tolóajtós rovarháló, a többi ablakon fix rovarháló ami kivehető. Ez így állítólag tartósabb. És a beépített tokoson a rolós verziót nem tudják javítani. Alapvetően ez is alu keretes. Ez 205.000 Ft, volt aminek majdnem a felét a teraszajtó adta.

Így összesen: bruttó 847.000 Ft.

(műanyagból a felébe se került volna, de a szigetelést akkor is hozzá kellett volna növelni.)

2021. febr. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

12+

a redőnyök hőszigeteltek is

2021. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"1-es, mit nem lehet szeretni rajta?"

Ezt miért pont tőlem kérdezed? Nem azt írtam, hogy én nem szeretem. Én rakattam, és drága volt. Kérdezd azt aki nem szereti. Nekem volt már aki mondta, hogy nem szereti, de nem érdekelt, hogy miért, ezért nem tudom.


"ki tudja zárni a fényt" ↔ "minek rak ablakot a házra?"

Ha annyira ki akarod zárni a fényt minek rakatsz ablakot? Kissé önellentmondásos vagy.


" a redőny be van építve az árba, de ugyanakkor valójában nem teszik be az ablakba?"

Még a tömegközlekedési lehetőségek is benne vannak az árban, és azt se építik be az épületbe.

Az árképzés nem úgy megy, hogy összeadják az alkotórészek árát és a valós befektetett munkaórát, és azt kell kifizetned. Soha nem ment így.


Sok embertől hallom aki építkezett, hogy úgy kicentizte a pénzügyi lehetőségeit, hogy a végén 10-20 ezer forintos tételeken is spórolni igyekezett (pl mint egy gagyi minőségű csaptelep), nemhogy egy több százezer forintos tételen mint a beépített redőnyök.

2021. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, mindenből az olcsó sz.art vesszük meg sajnos...
2021. febr. 28. 11:39
 16/26 anonim ***** válasza:
39%

A miértet már megválaszolták, én arra reagálnék hogy mit lehet nem szeretni egy redőnyön.

Nekünk az előző lakhelyemen volt, nem szerettem. Macerás és hangos leengedni-felhúzni (értsd: a függönyhöz képest), ha tönkremegy akkor drága és macerás javítani. Beköltöznek a dobozába a kártevők (anyum nem győzi a poloskabölcsit megszüntetni ami a redőnytokokban van.)

Most egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy a redőny borzalmas dolog és elviselhetetlen hátrányai vannak, egyszerűen van megoldás ami milliószor jobb szerintem, így én nem választanám. :)

2021. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Vitatkozhatánk azon, hogy kinek mi a jobb, de köszi az alapos választ :)
2021. márc. 1. 18:27
 18/26 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg macerás leengedni egy redőnyt.....

És ha egyszerűbb is elhúzni a függönyt, attól még nem ugyanaz.

2021. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%

#18

Ha továbbolvastad volna, akkor láttad volna hogy hozzátettem: "értsd: a függönyhöz képest". :)

Egyébként milyen tekintetben "nem ugyanaz"? Számomra kevés különbség van, azokban pedig a függöny a jobb. Akkor mi a gond azzal, hogy azt választom?

2021. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
A redőny képes teljesen elsötíteni a szobát, egy függöny soha nem fog úgy sötétíteni, mint egy redőny. Ráadásul a redőny kint tartja a meleget, a napsugarak nem mennek át az ablakon, míg egy függönynél ha süt a nap, akkor forró az üveg és a függöny közötti rész. Valóban hangos lehet a redőny a függönyhöz képest, de még mindig megvan a lehetőséged egyszerűen nem használni a redőnyt és ugyanúgy használhatod a függönyt.
2021. márc. 2. 22:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!