Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új építésű házakban miért...

Új építésű házakban miért nincs alapból ablakredőny?

Figyelt kérdés
Drága? Járhat bármi hátránnyal, hogy van redőny? Egyszerűen nem értem ez miért nem alap manapság.
2021. febr. 26. 21:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ez így van ahogy mondja a kérdező. Azt hozzá tenném hogy mind kettőnek van hangja mikor lehúzod/elhúzod és az nem éttem mitől zavar az a 2 másodperc....
2021. márc. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"A redőny képes teljesen elsötíteni a szobát, egy függöny soha nem fog úgy sötétíteni, mint egy redőny."

Tökéletesen igaz, de ez számomra a függöny mellett szól, nem szeretem a szurok sötétet.


"Ráadásul a redőny kint tartja a meleget, a napsugarak nem mennek át az ablakon, míg egy függönynél ha süt a nap, akkor forró az üveg és a függöny közötti rész."

Mivel így is sűrűn vagyunk körbevéve fákkal és nem igazán tűzi a nyári nap az ablakokat, ez számunkra irreleváns, sose volt még forró az üveg.


Pont erről írok, hogy S-Z-Á-M-O-M-R-A jobb. Nem értem, mi ebben a felháborító, hogy valaki mást preferál. Én se nyomkodom a pirosat azokra, akik jobban szeretik a redőnyt. Nekik nyilván az a praktikusabb. Miért ilyen nehéz ezt elfogadni......

2021. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Te kérdezted, hogy "Egyébként milyen tekintetben "nem ugyanaz"?" :D
2021. márc. 3. 19:44
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtad hogy milliószor jobb megoldás a függöny. Nem azt, hogy neked jobb hanem általánosítottál, ami nem igaz egyébként.
2021. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24

Aha, tehát csak nem olvastad végig amiket írtam. Hiszen az én válaszomban ott van, hogy SZERINTEM, idézem: "milliószor jobb szerintem".

Tehát vagy nem olvastad végig, vagy nem tudsz szöveget értelmezni, vagy összekeversz valakivel. :)

2021. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A redőny nagyobb hőt tart kint, mint egy sötétítő. Emiatt a redőnyös házak kevésbé melegszenek fel.

A sötétítős ablak üvegen átjut a fény, így felmelegíti az üveg és a sötétítő közötti teret (pl: mint egy fólia sátor vagy üvegház). A meleg levegő meg felelé áramlik így a helység fokozatosan felmelegszik. Bár a közvetlen hősugárzást megfogja, viszont 3-5 év alatt tönkre mennek, kiszívja a nap.

A redőny viszont nem engedi át a hősugarakat az üvegen, csak azt a hőt, amit átad a felmelegedett redőny az üvegfelületnek. Viszont a modern alu redőnyök hőszigeteltek, így ez a hőátadás jelentéktelen mennyiségű. Karbantartani ezt is kell, így ennek is vannak költségei, de ritkábban romlik el mint ahogy a sötétítőt kiszívja a nap.


A zaj problémákra semmi szép nem jut eszembe, de nem hinném hogy az a 2 másodperc miatt a szomszéd leüvölti a fejedet. Amúgy meg a sötétítő elhúzása sem csendesebb. A másik dolog meg mindegyiket meg lehet oldani szinte hangtalanul, kb 5 mp alatt.


Kinek mi jön be az egyéni dolog, de hővédelem szempontjából a redőny a nyerő. Ez lehet szigetelt alu, vagy fa. De még egy egyszerű műanyag is jobb ( ha világos színű),mint egy nagyon jó sötétítő.


A sötétítő meg szebb, és otthonosabbá teheti a házat.

2021. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!