Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy tudom levenni a lámpaburát?

Hogy tudom levenni a lámpaburát?

Figyelt kérdés

Égőcsere miatt kéne levenni a lámpaburát a plafonról. Csatolok képet róla, hogy milyen:

[link]

[link]


Próbáltam csavarni, de csak forog "üresbe", nem jön le. Próbáltam húzni, leemelni, de olyan érzés, mintha valami rugó tartaná vissza (a közepén?). Ezért nem mertem még erősebben rángatni, nehogy eltörjön benne valami.

Ötletek?



2021. febr. 27. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Oldalról, felül, nincsenek rögzítő csavarok? (általában 3db)

Ezek szokták a búrát rögzíteni.

2021. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig vannak olyan búrák, amiket rugóacél körmök tartanak. Nem középen, inkább körbe pár darab.
2021. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2-es logikáján elindulva, az egyik oldalát kell megpróbálni lehúzni.
2021. febr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Való igaz, vannak laprúgós rögzítések is, csak az ilyenekhez (érthetően) félve nyúl hozzá az ember.
2021. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Benyúlsz tövig, és húzd körbe a kezed. Csavar akkor van, ha nem mély a belső rész. Rugós rögzítésnél látszania kellene. Inkább kifordítható pöcök van 3db.
2021. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!