Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy szamoljak alapteruletet?

Hogy szamoljak alapteruletet?

Figyelt kérdés

A garazst is es a teraszt is bele kell szamitani?

Pl 150m2 a lakotér

30m2 a garázs

És 40m2 a terasz

Akkor úgy kéne kiírnom a hirdetesbe hogy 220m2?


2021. márc. 3. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Garázst nem szoktak beleszámítani (bár amilyen ingatlanosokat látok, pofátlanul beleveszik a galériát is... ne adjunk nekik ötleteket). Teraszt akkor, ha fedett (nagyjából; részletesebben bonyolultabb). Azt írd ki, hogy 150 négyzetméter, és leírásba, hogy plusz garázs és nagy terasz.
2021. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Csak a lakóteret. Ott se számold bele a falakat, vagyis nettó alapterületet írj.
2021. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom! Csak emiatt kerdeztem: [link]
2021. márc. 3. 23:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Meg egy olyan kerdesem lenne hogy valamelyikotok tudna nekem irni privat uzenetben? Lenne par kerdesem
2021. márc. 3. 23:06
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

3-ra:

Elég furcsa, de az ő dolguk.

Megjegyzem: falun a melléképületek olykor még kétszer akkora alapterületűek, mint a lakótér!

2021. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
220-at írsz a hirdetés címébe, majd leírásban kifejted, hogy ebből ennyi és ennyi a garázs, terasz, lakótér. Persze hallgathatsz a többiekre is és meghirdetheted korrekten is, csak abból nem lesz kattintás.
2021. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ez egy ördögi kör, mert ha a 220 m2-t írod be hasznos alapterületre lehet nagyon sok potenciális vevőjelöltet elriasztasz vele. Mivel nem mindenki akar ekkora házat és meg sem nézi a hirdetést. Vagy csak egyszerűen leszűri a pl 150 m2 alattiakra.

A címben mindenképpen részletezd ki melyik rész mekkora!

2021. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Én most vagyok lakáskeresésben, és azonnal csukom be az olyan hirdetéseket, amelyiknek már a címében hazudnak. Ha több ilyenbe futok bele, jelentem is őket. Nekem ne pazarolja az időmet a hülyeségével.
2021. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"azonnal csukom be az olyan hirdetéseket, amelyiknek már a címében hazudnak"

Semmi hazugság nincs abban, hogy kiírja címbe a 220m^2-t. Ha az oldal külön kéri a lakótér méretét, akkor az amúgy is ott lesz külön kitölthető formban és külön szűrni is lehet rá.

2021. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha én négytagú családomnak keresnék 100-150 m2-es családi házat, bele se néznék olyan hirdetésbe, ami 220 m2-es házat hirdet. Ill. ahogyan más is írta, a keresési feltételekben szűrnék, így meg se jelenne nekem ez a hirdetés.

Aki meg 200-250 m2-es hasznos alapterületet akar, az meg azért nem fogja felhívni, mert a szövegből kiderül, hogy 150 m2 a lakótér.

6-os nagy ostobaságot írt.

2021. márc. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!